Jégkorong: gödörben a Bikák

spigott - 2014. november 23. 19:43

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Dab.Docler jégkorong csapata, melyet ezúttal az Érsekújvár győzött le 5-2-re. Acélbikáink mindkét kapu előtt határozatlanok voltak, két gólt kaptak emberelőnyből, s ennyi hibával nem lehetett esélyük a győzelemre.

Két, meglehetősen kínos vereség után újra hazai pályán játszott ma a Dab.Docler jégkorong csapata, mely ezúttal a MOL Liga címvédőjét, az Érsekújvár gárdáját látta vendégül a jégcsarnokban.
A mérkőzés eleje a vendégek fölényét hozta, igaz ehhez kellett két dunaújvárosi kiállítás is, de szerencsére ezeket sikerült kivédekeznie a Bikáknak, akik két alkalommal még ziccerbe is tudtak kerülni ellenfelük ketrece előtt. mégis az Érsekújvár szerzett vezetést a kilencedik percben, miután egy kihagyott nagy hazai helyzet után Uram fejezett be góllal egy kontrát (0-1). Nem sokáig örülhetett azonban előnyének a címvédő, mert a 13. perc elején Mestyán ágyúzott a kapuba emberelőnyből, majd egy késleltetett kiállítás alatt Papp Viktor is mattolta Krajcovicot, így a 16. percben már nálunk volt az előny (2-1).

A harmad hajrájában azonban nagyot hibázott az Acélbikák alakulata, mely hiába került emberelőnybe, Sevela rosszul kitett korongjából Frolik talált be hátrányból, így egállal vonultak pihenőre a csapatok (2-2). A második felvonást viszont nagyon megnyomta a DAB, mely egymás után alakította ki helyzeteit, ám a befejezéseknél rendre rossz megoldást választottak Donald MacLean tanítványai. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, első komolyabb kontrájából vezetést szerzett az Érsekújvár a 30. percben, ám ezzel még nem volt vége a sokknak, mert két, egy időben elkövetett buta szabálytalanság miatt kettős előnybe is kerültek a vendégek, akik könyörtelenül kihasználták a lehetőséget, s máris 4-2-es vendégelőny miatt szomorkodhattunk.

A harmadik etapot emberfórban kezdte csapatunk, ám ahelyett, hogy felzárkózott volna, egy újabb méretes baki után megkapta második gólját is úgy, hogy több játékosa volt a jégen, mint ellenfelének, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs (2-5). A hátralévő időben nagyon taktikusan ölte a játékot az Érsekújvár, s bár a mieink igyekeztek, sem igazán látható elképzelés, sem átütőerő nem volt a játékukban, s ha oda is értek ellenfelük kapujához, rendre elpuskázták lehetőségeiket. Az eredmény már nem is változott a lefújásig, ami egyben azt is jelentette, hogy sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a DAB, mely látványos hullámvölgybe került, s bár ennek ellenére is élen áll még a MOL Ligában, valamit mindenképpen változtatnia kell az Acélbikáknak, ha véget szeretnének vetni rossz sorozatuknak.