Kézilabda: Győzelem a rangadón

Molnár Emese - 2015. január 18. 19:49

Kemény, de sportszerű csatában aratott 25-20-as győzelmet a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Fehérvár KC elleni összecsapáson. Mátéfi Eszter tanítványai a második félidőben már nyolc góllal is vezettek, s szép sikerrel erősítették meg harmadik helyüket a tabellán.

A Fehérvár KC elleni megyei rangadóval folytatta a bajnokság küzdelmeit ma este a DKKA női kézilabda csapata. A találkozó előtt azonban egy szomorú eseményre gyűltek össze a két csapat vezetői, valamint a szurkolók: a tíz évvel ezelőtt elhunyt Kulcsár Anita emléke előtt hajtottak főt a jelenlévők.

A megemlékezésen Szemenyei István, a DKKA ügyvezetője tolmácsolta megható gondolatait, majd ezt követően helyezhették a résztvevők virágaikat, melyeket együttesünk képviselői holnap visznek el a győri Nádorvárosi temetőbe, Kulcsár Anita végső nyughelyére. Galériát megtekinthetik a linken keresztül.

Előny itt – jó hajrával

A találkozó előtt egyperces gyászszünettel adóztak Anita emléke előtt a csapatok, majd elkezdődhetett a megyei rangadó, melynek a mieink vágtak neki nagyobb elánnal, s bár első gólt a vendégek szerezték, négy minutum elteltével már 3-1-es dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásra azonban felpörgött a vendégcsapat is, mely kétszer is egalizálni tudott sőt, két elrontott hazai támadást követően a vezetést is megszerezte ellenfelünk (5-6).

Szerencsére gyorsan rendezte sorait a DKKA, melyben Triffa Ágnes remekelt, s bravúrjait követően előbb Triscsuk, majd Azari szerzett szépségdíjas találatokat, így a 20. percben időt kellett kérnie Bakó Botondnak (8-7). A félidőből hátralévő idő a kapusok remeklését hozta, hiszen Triffa mellett Kiss Éva is több védéssel segítette együttesét, ezért is volt meglepő, hogy a vendégek edzője a hajrában kapuscserére szánta el magát. ez sem segített azonban a fehérváriaknak, mert a hajrában Bulath és Triscsuk is betalált, így a félidei szünetre 12-10-es előnnyel vonulhatott együttesünk.

Végül biztos győzelem

Nagy csatára volt kilátás a második felvonásban is, ám mégis úgy tűnt, hogy a Kohász gárdája hét perc alatt eldönti a találkozót. A Mátéfi-csapat szenzációsan kezdett a térfélcsere után, s a fehérváriak labdavesztéseiből egymás után lőtte könnyű góljait, így Bakó Botond nyolc perc alatt kétszer is időkéréssel próbált rendet rakni tanítványai fejében (18-10). Ez olyannyira sikerült is, hogy a következő tizenkét percben egyetlen egy gólt sem kapott a fehérvári alakulat, mely sorozatban öt szerzett góllal csökkentette hátrányát, így a véghajrá bőven ígért még izgalmakat (18-15).

A mieink kínosan hosszú gólcsendjét Ferling Bernadett törte meg, aki annyira belelendült, hogy gyorsan meglőtte a Kohász huszadik és huszonegyedik találatát is, ismét megnyugtatva ezzel a hazai drukkereket (21-16). A remekül küzdő fehérvári egylet azonban ekkor sem adta fel a küzdelmet, s egy emberelőnynek köszönhetően feljött kettő gólra, ám Takács Dusmáta létszámhátrányban szerzett találata végleg eldöntötte az összecsapást (23-20). Az utolsó percben Bulath Anita büntetőből, míg Ferling Bernadett egy labdaszerzés utáni lerohanásból volt még eredményes, kialakítva ezzel a 25-20-as végeredményt.

Csapatsiker

Érthetően elégedett volt tanítványai teljesítményével Mátéfi Eszter vezetőedző is, aki azt kapta a találkozótól, amit előzetesen várt, ám csapata kiválóan küzdött, s megérdemelten tartotta itthon a pontokat.
- Azt kaptuk, amire előzetesen számítottunk, egy kemény, de sportszerű rangadót, egy remekül felkészített Székesfehérvár ellen. Igazi csapatmunka volt a mai győzelmünk, melyért rengeteget dolgoztunk, s a második félidő elején nyújtott remek játékunkkal olyan alapot tudtunk teremteni a győzelemhez, melyre végül sikerrel is építkeztünk. A csapat minden egyes tagja hozzátette a magáét a sikerhez, s külön öröm, hogy telt ház előtt, egy remek hangulatú mérkőzésen, méltőképpen tudtunk emlékezni Kulcsár Anitára.

DKKA – Fehérvár KC
25-20
(12-10)
DKKA: Triffa, Azari 2, Triscsuk 6, Ferling 5, Takács D. 2, Bulath 7, Vincze 2. Csere: Nagy É. (kapus), Khouiled, Takács B. 1, Mekler–Rádl, Hosszú, Gera. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.