Jégkorong: ennyi volt

spigott - 2015. február 25. 20:15

Véget ért a DAB hokisai számára a MOL Liga: a kapu előtt ismét pontatlan Acélbikák 3-1-re kaptak ki az Érsekújvártól, így a címvédő jutott a fináléba. Galériával!

A Mol Liga elődöntőjének ötödik mérkőzése előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy magára talál-e a DAB csapata, vagy a címvédő Érsekújvár Dunaújvárosban zárja le a sorozatot. Donald MacLean vezetőedző a helyzetkihasználás fontosságára hívta fel elsősorban a figyelmet az összecsapás előtt, méghozzá joggal, mert a címvédő elsősorban kapu előtti pontosságának köszönhette azt, hogy 3-1-es vezetésre tett szert a párharcban.

A kezdésre nem is nagyon lehetett panasza a csapat mellett kitartó drukkereknek, mert nagy elánnal vágott neki a meccsnek együttesünk, ám hiába alakított ki két-három tiszta ziccert is az ellenfél ketrece előtt, ezeket rendre el is hibázta. A vendégek viszont ismét igazolták, hogy nekik nem kell túl sok lehetőség a gólhoz, első ellentámadásukat azonnal eredményesen fejezték be a hetedik percben, s Weissmann találata után már csak az egyenlítésért küzdhettünk (0-1). A bekapott gól láthatóan visszavetette a Bikákat, akik egyre több hibát követtek el, s bár Croteau ütőjében kétszer is benne volt az egyenlítés, sajnos benne is maradt…
A második harmad elején emberelőnybe került a DAB, de az egész párharcban gyenge előnyjátékból sikerült egy kiállítást kiharcolni magunknak, s a négy a négy elleni játékban pillanatok alatt megszerezte második gólját az Érsekújvár: a fáradni látszó Kalninsról lepattanó korongot Hrudik ütött fonákkal az üres kapuba (0-2).

Ez a találat végleg betett a Bikáknak, akik a folytatásban egymás után követték el a hibákat, s két perccel a második szlovák találat után Stefanka is bevette a hazai kaput, s jöhetett az időkérés (0-3). Kalnins helyett Sevela érkezett a kapuba, aki sorra védte az érsekújvári ziccereket, köszönhetően annak, hogy sorozatban ajándékoztuk el a korongokat, de szerencsére nem nőtt tovább a hátrány.
A harmadik felvonást emberelőnyben kezdte a DAB, s kis túlzással csak ebben a két percben kiegyenlíthetett volna, ám Azari kapuvasat lőtt, majd kétszer is a védők segítették ki a már esélytelen Krajcovicot. A hazai drukkereknek olyan érzése lehetett, hogy kedvenceik játszhatnak akár reggelig is, gólt úgy sem lőnek, ám ezt Gröschl cáfolta az 51. percben, mikor Azari kapu elé lőtt passzát elhúzta a vendégek kapusa mellett, majd a vas alá vágta a pakkot (1-3). A szépítés után nagyon nekiesett egyre inkább fáradó ellenfelének csapatunk, ám továbbra is sok volt a hiba a játékban, míg a vendégek nagyon rutinosan járatt6ák az órát. Az utolsó két percben Sevela helyett is mezőnyjátékost küldött jégre Donald MacLean, jöttek is az újabb ziccerek, de ma sem jött be semmi, így végül a vendégek örülhettek a győzelemnek, s ezzel együtt a továbbjutásnak.

El kell ismerni sajnos, hogy a jobb csapat jutott a fináléba, egy mutatóban látványosan erősebb volt a címvédő, mely a helyzetek kihasználásában magasan az Acélbikák fölé nőtt, s ennyi elég is volt számára az elődöntő megnyeréséhez. A mieink számára maradt a Magyar Kupa, hiszen a MOL Ligában nincs már bronzmeccs, azt az alapszakaszban szerzett helyezése miatt a DAB szerezte meg, csakúgy, mint a magyar bajnoki ezüstérmet, hiszen az aranyat a MOL Liga döntőjébe bejutott Miskolc érdemelte ki.