Kézilabda: biztos siker a nyitányon

spigott - 2015. szeptember 2. 19:56

Támadásban jól, védekezésben már kevésbé hatékonyan teljesített a DKKA csapata a Budaörs ellen, de így is biztosan hozta a várt sikert. Az első felvonás végén csak kettő góllal állt jobban együttesünk a fővárosiaknál, de végül 37-28-ra megnyerte a szezon első bajnokiját. Részletek hamarosan.

Az NB I idei újonca, a Budaörs ellen kezdte meg szereplését a bajnokságban ma este hat órától a DKKA női kézilabda csapata, melynek csak a magabiztos győzelem lehetett a célja idei első hazai tétmeccsén.
A mieink lendületére nem is lehetett panasz, bár ezúttal kicsit szokatlan felállással, három átlövővel kezdett együttesünk, mivel az első négy percben négy alkalommal is bevették Triscsukék az ellenfél kapuját, úgy tűnt, hogy meglesz a kellő alap a remélt gálázáshoz (4-2). A vendégek azonban nem így gondolták, s a kissé hézagos hazai védelem hibáit kihasználva sorozatban szerezték góljaikat, s nem csak egyenlítettek, hanem a vezetést is magukhoz ragadták, melyet a 19. percig meg is tudtak tartani (10-11).

Mátéfi Eszter időkéréssel próbálta felrázni tanítványait, akik egy pár percre össze is kapták magukat, de hiába léptek meg remek gólokat szerezve 14-11-re, elég volt két kihagyott ziccer, egy eladott labda, valamint az ismét sokat hibázó védekezés, s máris újra egált mutatott az eredményjelző (14-14). Az utolsó négy percre ismét javított egy kicsit játékán a Kohász, mely Kovács kettő, valamint Hajtai egy találatával kétgólos vezetést harcolt ki az első felvonás végéhez érve (17-15).
A térfélcserét követő első öt percben viszont úgy tűnt, hogy nem nagyon változott semmi a mieink védekezésében, mert a sokat futó, s lendületes és bátor budaörsiek hamar kiegyenlítettek, s csak Oguntoye két bravúrjának volt köszönhető, hogy nem vették át újra a vezetést (18-18). A nagy rohanásban szerencsére ellenfelünk is hibázgatott, s kézilabdázóink könyörtelenül ki is használták a vendégek megingásait: Triscsuk, Vincze, majd Azari gólja után – a mérkőzésen először – négygólos hazai előnynek örülhetett a közönség (24-20).

Időt is kértek a vendégek, de ekkor még ez sem hatott, mert a játékrész derekán már 27-21-re vezetett a Kohász, de a kihagyott hazai ziccereket és az ismét szellőssé vált védekezést kihasználta Mihály Attila együttese is, mely a mérkőzésen végül kilenc gólig jutó Szabadfi Ágnes vezérletével megfelezte hátrányát (28-25). Az utolsó tíz percben azért kijött a két gárda közti tudáskülönbség, mert az egyre inkább fáradó vendégek mellett könnyedén szerezte újabb és újabb góljait a Mátéfi-csapat, mely végül nagyon simán, 37-28-ra hozta a 2015/2016-os szezon első bajnokiját.
A találkozó után természetesen örült a győzelemnek szakvezetőnk is, ám Mátéfi Eszter azzal is tisztában volt, hogy van még miben javulnia együttesének.
- A legfontosabbat elértük, győzelemmel kezdtük a bajnokságot, ez volt az alapvető célunk. A támadásban elért harminchét találat önmagáért beszél, a támadójátékunkkal a kihagyott helyzetek ellenére sem volt komoly probléma, viszont védekezésben nagyon alapvető hibákat vétettünk. Ennél lényegesen többet kell nyújtanunk a következő mérkőzésünkön, de addig van azért még pár napunk, kielemezzük a mai mérkőzést, átbeszéljük a hibákat, s becsülettel felkészülünk a vasárnapi, Mosonmagyaróvár elleni találkozóra is.

DKKA – Budaörs 37-28 (17-15)

DKKA: Oguntoye, Azari 5, Kovács A. 7, Bulath 2, Takács D. 2, Tricsuk 8, Vincze 6. Csere: Hajtai 2, Szalai B. 2, Takács B. 2, Nick V., Klujber 1. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.