Futsal: közel a bravúrhoz

spigott - 2015. február 23. 20:40

Nagyot küzdött, de a véghajrában kapott két góllal végül 3-1-es vereséget szenvedett a Dunaferr DF Renalpin FC csapata az Aramis elleni bajnokin. Baranyai Pál együttese kiválóan játszott, jól bírta a taktikai csatát, de a meccs végén egyet hibázott, s ez el is döntötte a találkozót. Galériával!

A bravúros hatba jutást követően ma már a bajnokság felsőházának első fordulójában lépett pályára a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely este fél héttől azt az Aramist fogadta a sportcsarnokban, mely a két gárda idei két összecsapásán is diadalmaskodni tudott a mieink ellen. A mérkőzés előtt rendezték meg a Dunaújvárosi Futsal Bajnokság fináléját, melyen a Mé-Szi Frucht és a Riki FC csapatai mérték össze tudásukat, s a rendkívül fordulatos, látványos találkozón végül előbbiek diadalmaskodtak 8-7-re, megszerezve ezzel az első alkalommal kiírt bajnokság aranyérmét.

Az előmeccs után azonban a nagyokon volt a sor, s az már az első percekben látszott, hogy nem a levegőbe beszélt Baranyai Pál vezetőedző akkor, amikor azt mondta, hogy győzelmi célokkal lépnek pályára. A Dunaferr csapata kiválóan megszervezte ugyanis védelmét, a hazai játékosok semmi levegőt nem hagytak az ellenfélnek, mely képtelen volt eljutni a mieink kapujáig. A túloldalon viszont akadt lehetősége együttesünknek, mely előbb Tony, majd Schrancz lövésével jelezte, hogy a három pontért szállt harcba, s bár a ziccerek még kimaradtak, a játékrész derekán Aradi sikerrel fejezett be egy remek kontrát, megérdemelt előnyhöz juttatva ezzel csapatát (1-0). Azonnal jött is a vendégek időkérése, mely után feljebb jött a budaörsi egylet, ám a védelem továbbra is jól működött, s Hegedűs kapus is fogta, amit kellett, így az első húsz perc után dunaújvárosi vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A második felvonásban érthetően nagyobb sebességi fokozatra váltott az Aramis, de az első ziccer Nagy Roland előtt adódott, akit csak a kapufa akadályozott meg végül a gólszerzésben. A 25. percben, gyakorlatilag a semmiből egalizált a vendégcsapat: egy sarokrúgás után elaludt a hazai védelem, s az üresen hagyott Csopaki közelről nem is hibázta el helyzetét (1-1). A gólra majdnem góllal válaszolt együttesünk, ám előbb Tony bombáját tolta ki Sikur Lajos, majd Aradi és Nagy Attila lövésénél védett bravúrral a vendégek hálóőre, aki ekkor egymaga tartotta meccsben csapatát.

A 37. percben azonban végzetes hibát vétett együttesünk, hiszen egy szabálytalan hazaadás miatt közvetett szabadrúgással jöhetett a vendégcsapat, s a legurított labdából a brazil Roni – aki a DPASE együttesénél játszó Thiago testvére – könyörtelenül kilőtte a rövid sarkot (1-2). A véghajrában kockáztatott Baranyai Pál, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött be, ám egy eladott labdával Klacsák iramodhatott meg az utolsó előtti percben, s az üres kapuba gurítva eldöntötte a találkozót (1-3). Az utolsó percben még egy kihagyott Schrancz-büntető miatt szomorkodhattunk, de az eredmény már nem változott: a szerencsésebb Aramis szoros meccsen legyűrte a kiválóan küzdő Dunaferrt, mely a játék képe alapján egy pontot megérdemelt volna.

Dunaferr DF Renalpin FC – Aramis SE
1-3
(1-0)
Dunaferr DF Renalpin FC: Hegedűs, Szente, Tony, Togoi, Aradi. Csere: Schrancz, Nagy R., Ivacs, Nagy A., Huber. Vezetőedző: Baranyai Pál.

Aramis SE: Sikur, Frank, Hosszú, Csopaki, Klacsák. Csere: Farsang, Jovánczai, Roni, Horváth Sz., Sárközi, Boldizsár, Horváth N. Vezetőedző: Frank Tamás.

Gólszerzők: Aradi a 10., illetve: Csopaki a 25., Roni a 37., Klacsák a 39. percben.

Futsal: közel a bravúrhoz!

Futsal: közel a bravúrhoz! - fotó: Sándor Judit