Kézilabda - kiküzdött siker

spigott - 2016. március 3. 19:34

Nem játszott jól, de óriásit küzdött és Bulath Anita utolsó másodpercben lőtt góljával nyert az Érd elleni rangadón a DKKA női kézilabda csapata. A mieink jól kezdtek, a folytatás viszont már nem volt szép, de a lényeg a 21-20-as győzelem. Galériával!

Hat napon belül a harmadik kőkemény mérkőzés várt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére, mely az Asztrahanyocska elleni EHF Kupa párharc után az Érd együttesét fogadta ma este a sportcsarnokban. A forduló rangadójának komoly tétje volt ezúttal is, hiszen a két csapat azonos pontszámmal állt a tabellán, vagyis egy esetleges sikerrel igen nagyot léphetett volna csapatunk a legjobb négy közé jutás felé.
A Kohász kézilabdázói rendkívül elszántan készültek az összecsapásra, s ennek megfelelően vágtak neki a csatának, s az első kilenc percben állva hagyták ellenfelüket. Ezt elsősorban remek védekezésüknek, illetve Oguntoye Viktóriának köszönhették, aki ott folytatta, ahol az oroszok ellen abbahagyta, s a vendégek összes próbálkozását hárítani tudta.

Az érdi kapu előtt ötletesen, jól játszott csapatunk, ültek az átlövések, majd gyors indításból, illetve büntetőből is betaláltunk, így hiába kért időt szabó Edina, a 9. perc elején már 5-0-s Kohász-előnyt mutatott az eredményjelző. Az persze nyilvánvaló volt, hogy idővel megtöri hosszú gólcsendjét a vendégcsapat, ám arra nem számítottunk, hogy ezzel párhuzamosan csökken a mieink figyelme, s támadásban és védekezésben is visszaesik a piros-fehérek teljesítménye.
Márpedig ez történt, hiszen több tiszta ziccert is elhibáztunk, s hátul is be-becsúsztak a hibák, így 13. percre kettőre csökkentette hátrányát az érd (6-4). A vendégek érthetően erőre is kaptak, míg a mieink egyre inkább elbizonytalanodtak, s mikor a 19. percben egyre csökkent az előny, már Zdravko Zovkonak kellett magához hívnia tanítványait (7-6). Sajnos ez sem sokat segített, mert a félidő hajrája egyértelműen a vendégeké volt: az érdiek magas falán rendre elhaltak a hazai lövések, pár játékvezetői ítélet is borzolta a hazai drukkerek kedélyeit, ám a legnagyobb problémát mégis az jelentette, hogy saját kapunk előtt sem voltunk határozottak. ezt pedig könyörtelenül kihasználták Klivinyiék, akik nem csak egalizáltak, hanem a vezetést is átvették sőt, a szünetre már 11-9-es vezetéssel vonulhattak.

A második felvonást emberhátrányban kezdtük, s bár Kovács Anna sikeres büntetőjével feljöttünk egyre, a következő két érdi támadás is góllal zárult, így a 33. percben már 13-10-re vezetett a vendégcsapat. Együttesünk persze nem adta fel, s ugyan nem játszott jól, szerencsére élni tudott a vendégek hibáival, s két perc alatt szerzett három találattal kiegyenlítette az eredményt (13-13). A folytatás is hatalmas csatát hozott, melyben a védelmek és a kapusok brillíroztak igazán, így a 42. percben, mikor Zdravko Zovko újra időt kért, még mindig csak huszonkilenc találatnál jártak a csapatok (14-15).
Szalai fontos gólja után Oguntoye védett újabb két ziccert, majd Kovács Anna váltott gólra biztos kézzel egy újabb hétméterest, így hosszú idő után újra nálunk volt az előny (16-15). Jött is azonnal az érdi időkérés, majd Signate két pontos átlövése, de erre is volt válasza a mieinknek, akik Triscsuk, s a heteseket továbbra is remekül értékesítő Kovács találataival visszavették a vezetést (18-17). A véghajrához közeledve Azari lőtt nagyon fontos gólt beállóból, de Signate ellen nem volt ellenszer, így az utolsó két percnek 20-20-as állással vágtak neki a csapatok. Kulcsmomentum volt, hogy Szalai "kétpercet" érően forgatta meg a vendégek francia játékosát, de hiába játszottuk ziccerig a figurát, Vincze ejtését védte Janurik, így az utolsó percben újra a vezetésért támadhatott az Érd.

Oguntoye szerencsére újabb védéssel teremtett esélyt a győzelemre, ám mikor alig tíz másodperccel a meccs vége előtt Bulath kapufára vágott egy ziccert, úgy tűnt, hogy megosztoznak a pontokon a csapatok. A csattanó azonban még hátravolt, mert négy másodperccel a meccs vége előtt szabaddobáshoz jutott együttesünk, s a feladott labdát Bulath Anita vágta a léc alá, megnyerve ezzel a mérkőzést a Kohásznak, mely nem játszott jól, de hatalmasat küzdött, s rendkívül fontos győzelmet aratott (21-20).
A mérkőzés után Zdravko Zovko is elsősorban együttese küzdőszellemével volt elégedett.
"Az Érd egy nagyon jó csapat, remek játékosokkal és egy jó edzővel, s természetes, hogy nagyon meg kellett dolgoznunk ezért a győzelemért. Nem érzem úgy, hogy fizikálisan fáradtunk volna el, a két kupameccs után fejben voltunk tompábbak a kelleténél, ennek tulajdonítom azt, hogy támadásban nem tudtunk úgy teljesíteni, ahogy szerettünk volna, de az is igaz, hogy az érdiek is remekül védekeztek. Ezzel együtt hatvan percen keresztül kiválóan harcoltunk, elsősorban az akarat diadala volt a mai" – fogalmazott a Kohász szakvezetője.

DKKA – Érd 21-20 (9-11)

DKKA: Oguntoye, Klujber 1, Kovács 4/4, Szalai 4, Takács D., Bulath 3, Vincze 2. Csere: Triscsuk 6, Horváth, Azari 1. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

Érd: Janurik, Krpez 2/2, Signate 5, Kisfaludy 3, Bulatovic, Gonzalez 4, Fekete 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Klivinyi 3, Szabó 1/1, Vukcevic, Barján 1. Vezetőedző: Szabó Melinda.

DKKA - Érd 21-20

DKKA - Érd 21-20 - fotó: Sándor Judit