Bajnok a Gorillaz!

spigott - 2016. július 10. 19:48

Remek védőmunkájának, s a második félidőre feljavuló támadójátékának köszönhetően magabiztosan nyerte a Divízió I-es bajnokság döntőjét a Gorillaz amerikai futball csapata, mely végig vezetve aratott 28-8-as sikert a vendég Gladiators ellen ma délután a Dunaújvárosi Stadionban.

A Divízió I-es bajnokság döntőjét játszotta ma délután négy órától a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata, mely a debreceni Gladiators gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban. A hatalmas kánikula ellenére igen sokan, közel ötszázan látogattak ki az izgalmasnak ígérkező összecsapásra, s ahogy az várható is volt, a többségében hazai érzelmű drukkerek remek hangulatot varázsoltak a pályára lépő csapatoknak.

Elszántságban egyik oldalon sem volt hiány, ám hiába vezethette az első támadássorozatot a vendég együttes, egy szép interception hamar véget vetett a Gladiators próbálkozásainak. A Gorillák taktikusan, igazán nagy kockázat nélkül építették fel támadójátékukat, s megfontolt taktikájuk eredményre is vezetett, ugyanis Hegedűs Dániel egészen közelről, egy yardról bevitt touchdown(TD)-jával megszerezte a vezetést, s mivel Beretka biztos lábbal rúgta az extrát is, így igen hamar 7-0-s vezetéshez jutottak a házigazdák.

A vendégek persze igyekeztek hamar válaszolni, ám a dunaújvárosi védelem remekül állt a lábán, s a második pontszerzési kísérletet is hárította. Az újabb hazai támadássorozat azonban nem a remények szerint alakult, hiszen a Gorillák saját gólvonaluk elé szorultak vissza, de hiába kapta meg a lehetőséget az ellenfél, a hazai védelem ezúttal sem hibázott. A második negyedet veszélyesebben kezdte a debreceni egylet, de kiváló védekezése kihúzta a csávából a Gorillaz gárdáját, s a mieink akkor sem estek kétségbe, mikor az ellenfél már öt yardra volt a hazai gólvonaltól, hiszen a "defense" valósággal megfojtotta a Gladiators támadójátékát, így azt sem bántuk, hogy a mieink sem szereztek pontot, mert a félidei szünetre megmaradt a minimális előny.

A szünetben elsősorban a mieink támadójátékát kellett rendbe tenni, ám ezt is megoldotta a szakvezetés, hiszen a harmadik negyed elején Tóth János húzta le Bachrathy Kornél remek passzát, majd ért célba zavartalanul, s mivel Beretka ezúttal sem hibázott, megduplázta előnyét együttesünk (14-0). Biztató volt, hogy a Gorillaz védelme továbbra is kifogástalanul tette a dolgát, így hiába próbálkoztak a vendégek hosszú passzokkal, vagy éppen futásokkal, esélyük sem volt a pontszerzésre.

Kedvező helyzetből várhatta tehát az utolsó negyedet együttesünk, mely újra alaposan belehúzott, ugyanis Madarász Attila labdaszerzése után Bachrathy Kornél másolta le Hegedűs első negyedben szerzett TD-jét, s a harmadik sikeres Beretka-extra után már 21-0-s előnynek örülhettek a hazai drukkerek. Sajnos nem sokáig, mert a vendégek ekkor sem adták fel, Harsányi szép elfutása után még a kétpontos extrát is be tudták húzni, s újra nyílttá tették a mérkőzést (21-8). Ekkor azonban már alig három perc volt hátra a találkozóból, vagyis egy újabb TD-vel végleg eldönthette volna a meccset a Gorillaz, s bár Williams labdaszerzése után még egy kis lökdösődés is kialakult a csapatok között, a mieink nyugodtak meg előbb, s Bachrathy Dániel touchdown-jával, valamint Beretka negyedik pontos rúgásával lezárták a találkozót, melyet 28-8-ra nyertek meg, s teljesen megérdemelten, szerezték meg a Divízió I. bajnoki címét.