Nem volt esély a rangadón

spigott - 2017. február 1. 19:43

Csak húsz percig tudta megnehezíteni a vendég érdiek dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a két gárda ma esti mérkőzésén. A DKKA kézilabdázói támadásban hibáztak rengeteget, s így nagyon sima, 29-22-es vereséget szenvedtek a játék minden elemében jobb vendégektől.

Az Érd elleni hazai rangadóval folytatta ma este hat órától a bajnokság küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese. A vendégek évek óta remek csapatot alkotnak, jelenleg is a harmadik helyen állnak a tabellán, így nagyon nehéz meccs várt Zdravko Zovko tanítványaira, akiktől extra teljesítmény kellett ma ahhoz, hogy itthon tartsák a remélt bajnoki pontokat.

A kezdés mindenesetre nem a legjobban alakult a mieink számára, mert Janurik előbb Szalai, majd Kudor lövését hatástalanította, ráadásul Fekete a vendégeknek szerzett vezetést, s bár hibázgattak az érdiek is, az 5. percben még 0-1-es állást mutatott az eredményjelző. Nem sokáig, mert Kovács Anna egy percen belül duplázott, majd Oguntoye bravúrja után Szalai is betalált, így a 8. percben időt kért Szabó Edina (3-1). Kisfaludy góljával fel is jött egyre az Érd, de Kudor, majd Szalai újabb villanása után már hárommal ment a Kohász (5-2). Idővel azért a vendégek is betaláltak, de egészen a játékrész derekáig tartotta háromfás előnyét a Kohász, ám ekkor két ziccert is kihagytak a mieink, s ezt azonnal büntették az érdiek, akik a 19. percben ki is egyenlítettek (7-7).

Azonnal jött is az időkérés Zdravko Zovkotól, de Kudor a harmadik hetesét sajnos kihagyta, s hiába védett ezt követően Oguntoye nagy bravúrral, egy eladott labda után Fekete már sorozatban a negyedik érdi gólt szerezte, s ez már vendég előnyt jelentett (7-8). Innentől a Kohászon volt az egyenlítés sora, de 9-9 után újabb hetest, átlövést hibázott csapatunk, ráadásul védekezése sem működött, s egy újabb 0-4-es rohammal alaposan meglógott az érdi alakulat (9-13). Ugyan Klujber az utolsó percben megtörte a mieink hosszú gólcsendjét, majd a csereként beállt Csapó is hozott egy fontos védést, de ettől még a vendégek vonulhattak 13-10-es vezetéssel a félidei pihenőre.

A térfélcsere után Gonzalez szerezte az első gólt, de Szalai azonnal válaszolt, s bár lett volna lehetőség a további felzárkózásra, Molnár ajtó-ablak helyzetben hibázott. A túloldalon jobban megbecsülték helyzeteiket a vendégek, mivel a mieink támadásban és védekezésben is hibáztak, a 36. percben már öttel mentek az érdiek (12-17).

Sajnos a vendégek védekezése és Janurik ellen továbbra sem nagyon volt ellenszere csapatunknak, s mikor a 40. percben Szabó is betalált, muszáj volt újra időt kérnie Zdravko Zovkonak (12-18). Sajnos ez a pauza sem sokat segített a mieinken, újabb hetes maradt ki, eladott labdák miatt bosszankodhattunk, s persze azért is, mert a vendégek átrohantak Kohászon, s a 45. percre végleg eldöntötték a mérkőzést (13-22). Az utolsó negyed órában már csak a különbség mértéke volt a kérdéses, s bár igyekezett, továbbra is rengeteget hibázott együttesünk, így vendégek könnyedén tartották előnyüket, s végül 29-22-es győzelmet arattak.

György László: - Elég sok ziccert, hétméterest hibáztunk, ráadásul kulcspillanatokban, így nem volt esélyünk a mai mérkőzésen. Sajnos enerváltan játszottunk, támadásban és védekezésben is rengeteget hibáztunk, nem koncentráltunk a befejezéseknél, s ezt könyörtelenül kihasználták a vendégek.

DKKA – Érd 22-29 (10-13)

DKKA: Oguntoye – Klujber 4, Kovács 6, Kudor 2, Cifra, Szalai 6, Rácz-Vincze 1. Csere: Csapó (kapus), Karnik 1, Nick, Molnár, Hornyák 2. Vezetőedző: Zdravko Zovko.

DKKA - Érd 22-29

DKKA - Érd 22-29 - fotó: Sándor Judit

Óriásit hajrázva nyert a Kohász

2024. már. 29.

A második félidőt tizenöt góllal megnyerve aratott 32-20-as sikert a DKKA női kézilabda csapata a NEKA elleni hazai bajnokin.

Nem borult a papírforma Miskolcon

Három szettben szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti összecsapásán.