Parádés győzelem a szezonnyitón

spigott - 2017. március 25. 16:40

Végig vezetve aratott magabiztos, 41-23-as győzelmet a Budapest Wolves elleni HFL-szezonnyitón a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata. Grátz Vilmos együttese támadásban és védekezésben is remekelt, s parádés teljesítménye meg is hozta a remélt sikert.

Nagy délutánra készültek ma a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futballistái, akik a sokszoros bajnok Budapest Wolves elleni mérkőzéssel kezdték meg szereplésüket a Hungarian Football League küzdelmeit. A Divízió I tavalyi leigázása után rendkívül kemény fába vágta a fejszéjét együttesünk, ám mint azt Bachrathy Kornél a Gorillák játékosa és elnöke elmondta, ezzel együtt is a bravúrra, a győzelemre törtek neves ellenfelükkel szemben.

A nyitó negyed első perceiben mindkét együttes óvatosan próbálta végigvinni támadásait, így előbb a Farkasok, majd a Gorillák védelme hozta a kötelezőt, s szűrte meg magabiztosan az ellenfél pontszerzési lehetőségeit. A játékrész derekán viszont megvillant a hazaiak támadó alakzata, Bacrathy Kornél találta meg egy remek átadással a magát tisztára játszó Mészáros Mártont, aki körülbelül harminc yardot futva szerezte meg a Gorillák első touchdown-ját az első ligában, s mivel Beretka is pontosan végezte el a bónuszt, így hamar 7-0-s előnybe kerültek a mieink. A Wolves játékosai láthatóan megzavarodtak, egymás után két támadó szabálytalanságot is elkövettek, s hiába kért időt edzőjük, utolsó próbálkozásuknál a célterülten belül állították irányítójukat a dunaújvárosi védők, így az első negyed végén 9-0-s dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző.

A fordulás után sem lassítottak a mieink, akik első támadásuk alatt fokozatosan lopták a távolságot ellenfelük célterülete felé, s Bachrathy Kornél bravúros megoldásával már a másodi TD-jüknek örülhettek, s mivel Beretka ezúttal sem hibázta el az extrát, így már 16-0-ra lépett el vetélytársától a kiválóan játszó Gorillák alakulata. Ráadásul a Farkasok következő támadását is könnyedén védekezték ki a mieink, ám azonnal jött a válasz, mert Bicskei labdaszerzését követően újra a vendégek küzdhettek a pontokért. A fővárosiak nagyon veszélyesen közelítették meg a végzónáját, s bár a mieink remekül védekeztek, egy mezőnygóllal így is szépíteni tudott az ellenfél (16-3). A félidő utolsó támadása a Gorilláké volt, akik Beretka mezőnygóljával állították vissza a két csapat közti korábbi különbséget, s 19-3-as vezetéssel vonulhattak a pihenőre.

A harmadik negyed első támadásából egy újabb mezőnygólt ért el a Wolves gárdája, mely magabiztos védekezéssel állította meg a hazaiakat, s dolgozhatott tovább a felzárkózásért, melyet Baksa 53 yardos rúgásával sikerült is elérnie (19-9). A Gorillák következő támadása nagyon érdekesen alakult, mert hiába futott Crawford remek TD-t, túl hamar ünnepelte elfutását, így visszafújták az akciót. Ez sem zavartatta azonban az amerikai légióst, aki a következő próbálkozásánál már nem követte el ezt a hibát, végigvitte az akciót, s mivel Beretka is hozta a kötelezőt, a negyedik negyed előtt 26-9-re vezettek a Gorillák.

A vendégek persze nem adták fel, igyekeztek mindent elkövetni azért, hogy feljebb zárkózzanak, s Lenner touchdown-jával csökkenteni is tudták hátrányukat (26-15). A Gorillaz azonban azonnal megtörte ellenfelét, Crawford harmadik szenzációs elfutása hat pontot, míg Mészárosé kettő pluszt jelentett a zsákban, így bő hat perccel a meccs vége előtt már 34-15-ös dunaújvárosi vezetésnek örülhettek a hazai drukkerek. Nem sokáig, mert a Farkasok Elek TD-jével és Lenne kétpontosával ismét valamivel szorosabbá tették az állást, így maradt még izgalom az utolsó négy percre. A mieink azonban nagyon taktikusan pörgették az időt, s a véghajrában Hegedűs touchdown-jával tették fel az i-re a pontot, s végül fölényes, 41-23-as győzelmet arattak.

Dunaújváros Gorillaz – Budapest Wolves 41-23 (9-0, 10-3, 7-6, 15-14)

Dunaújváros Gorillaz - Budapest Wolves 41-23

Dunaújváros Gorillaz - Budapest Wolves 41-23 - fotó: Ónodi Zoltán