Ez tényleg szuper volt!

spigott - 2017. július 1. 17:50

Hatalmas, látványos küzdelemben, Lehmann Csongor, valamint Bragmayer Zsanett remek győzelmével ért véget a ma délután megrendezett szupersprint triatlon verseny az Alsó Duna-parton. Galériával!

Nem akármilyen versenyre készülődtek ma délután a triatlon sportág hazai elit versenyzői, ugyanis Magyar Triatlon Szövetség megbízásából, a Dunaújvárosi Triatlon SE szervezésében rendezték meg délután fél háromtól az Alsó Duna-parton a TriBest TriFest széria triatlon szupersprint verseny dunaújvárosi állomását. Ugyan a viadalra valamivel több versenyző nevezését várták a szervezők, ám így is rendkívül erős mezőny gyűlt össze Dunaújvárosban, ahol olimpikonok, Európa-bajnokok, s rengeteg magyar bajnoki címmel rendelkező sportoló várta a verseny rajtját.

A kiírásban ugyanakkor – pont az alacsonyabb nevezési létszám miatt – kisebb változtatást kellett eszközölni, ugyanis az eredeti tervek szerint kieséses rendszerben teljesítették volna az előírt három kört (körönként 200 méter úszás, 6 km kerékpározás, 1.2 km futás) a versenyzők, ám végül mindenki teljesíthette a teljes távot, méghozzá futamonkénti pontozással, s a viadal végén az összesített pontverseny éllovasa örülhetett a végső győzelemnek. Mint azt Lehmann Tibor, a Magyar Triatlon Szövetség szakmai alelnöke a rajt előtt elmondta, nagyon reméli, hogy nem először és utoljára rendezik meg Dunaújvárosban a nemzetközi sorozat állomását, sikerül ebből a versenyből is hagyományt teremteni, s jövőre legalább kétszer ennyi versenyző vág majd neki a viadalnak.

S, ahogy a verseny nevéből, valamint a kijelölt távokból már sejthető volt, ez tényleg egy rendkívül komoly sprintverseny volt, melyen hatalmasat küzdöttek egymással, s önmagukkal is a résztvevők. Az öbölben megtartott "úszóverseny" után jöhetett a bringázás, majd a futás, s jellemző volt a mezőny kiegyensúlyozottságára, hogy – főleg a férfiaknál – mindössze tizedmásodpercek döntöttek a befutónál egy-egy versenyző között. A gyors, s emiatt rendkívül látványos versenyt Magyar Norbert szakértő és szintén nagyon lendületes kommentálása tette színesebbé, még követhetőbbé a sportág iránt érdeklődők számára.

A három futamokhoz hasonlóan a végeredmény is rendkívül szoros volt, ugyanis a férfiak mezőnyének dobogós helyezettjeit mindössze egyetlen pont választotta el egymástól. A végső sikernek a Tiszaújvárosi TK kiválósága, Lehmann Csongor örülhetett, aki azzal előzte meg a szintén harminc pontot szerző Király Istvánt, hogy a harmadik futamban ő az első, míg legnagyobb vetélytársa a harmadik helyen ért célba, míg az összetett harmadik helyét Soós Gergő szerezte meg. A hölgyek mezőnyében Bragmayer Zsanett végzett az első helyen, megelőzve a szintén ujbudai Zelinka Gabriellát, valamint a tiszaújvárosi Putnóczki Dorkát.

A versenyzők mellett természetesen hatalmas dicséret illette a Dunaújvárosi Triatlon SE lelkes és felkészült csapatát is, mely minden fennakadás nélkül, remekül megszervezte a versenyt, nemcsak a mezőny, a körülmények is profik voltak, így triatlonosok mellett a szövetség munkatársai is elégedetten vonhattak mérleget az eredményhirdetés után, s remélhetőleg jövőre tényleg nagyobb létszámban, egy még látványosabb szupersprint viadalnak adhat majd otthont városunk.

A férfi verseny végeredménye: 1. Lehmann Csongor 30 pont, 2. Király István 30 pont, 3. Soós Gergő 29 pont, 4. Czigány András 24 pont, 5. Lehmann Bence 21 pont, 6. Karai Levente 15 pont, 7. Ruzsás Dávid 15 pont, 8. Balogh Bence 13 pont, 9. Karai Botond 7 pont, 10. Zékány-Nagy Patrik 6 pont, 11. Wagner Tamás 3 pont. 12. Kuttor Csaba 0 pont.

A női verseny végeredménye: 1. Bragmayer Zsanett 34 pont, 2. Zelinka Gabriella 31 pont, 3. Putnóczki Dorka 28 pont, 4. Mátyus Lili 21 pont, 5. Szegedi Sára 20 pont, 6. Ferenczi Nikolett 19 pont, 7. Józsa Bernadett 13 pont, 8. Hrncsár Lujza Luca 12 pont, 9. Derczbach Dóra 8 pont.