Hajdu Jonatán sikere a Kanal Sprinten

2017. szeptember 12. (kedd) 9:00 - doszerk

Remek versenyzéssel szerezte meg a potsdami Kanal Sprint elnevezésű viadal első helyét a Dunaferr SE olimpikon kenusa, Hajdu Jonatán.

A felnőtt magyar bajnokság után újabb feladat várt Hajdu Jonatánra, aki ezúttal is meghívást kapott a németek hagyományos csatnornasprint versenyére, a potsdami Kanal Sprintre, mely a szezon végén remek versenyzési lehetőség a sportág leggyorsabb és legnépszerűbb kajak-kenusai részére, s nem utolsósorban kiváló szórakozási lehetőség a viadalt megtekintő városlakók és turisták számára. A potsdami viadalon rendhagyó módon 150 méteres távot kell teljesítenie a versenyzőknek a várost átszelő csatornán, melyből egy lezárt "medencét" készítenek a szervezők a megméretésre, s résztvevők egyenes kieséses rendszerben mérték össze egymással erejüket.

Kép forrása: kcpotsdam.de

A Dunaferr SE kenusa remekül vette az akadályokat a keskeny pályán, s egészen a döntőig jutott, ahol a németek háromszoros olimpiai bajnok kenusával, Sebastian Brendellel nézett farkasszemet, de a rövidebb táv Jonatán számára kedvezett, aki 150-en még inkább kamatoztatni tudta gyorsaságát, így idén ő lett a potsdami Kanal Sprint győztese a kenusok között, amiért természetesen jár az őszinte gratuláció.

Fucsovics 1:5 után hengerelt

2019. szeptember 18. (szerda)

Fucsovics Márton gyenge kezdés után magabiztos játékkal bejutott szerdán a nyolcaddöntőbe az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás férfi tenisztornán.

Szoros meccsek a Campusban

Nincs már pont nélkül álló csapat a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus Osztályában.

Csalódottak a hetedik hely miatt

Nem sikerült érmet szerezniük junior női vízilabdázóinknak a madeirai U20-as világbajnokságon.

Hibátlan asztalosok

2019. szeptember 17. (kedd)

Az utolsó előtti percben szerzett góllal nyerte meg harmadik meccsét az Acerbis Osztály hétfői játéknapján az SZP-Asztalos együttese.

Az országos döntő volt a tét

Jól szerepeltek a Dunaferr SE és fiókszakosztályainak versenyzői a kötöttfogású birkózók diákolimpiájának területi fináléjában.

Éremeső az öbölben

Idén is kitettek magukért a dunaújvárosi versenyzők a kikötői öbölben megrendezett Dunaferr Kupa elnevezésű kajak-kenu viadalon.

A negyeddöntő volt a végállomás

2019. szeptember 16. (hétfő)

Öt győzelemmel és egy vereséggel zárta az EMF Euro Cup minifutball torna küzdelmeit a dunaújvárosi Karmacsi Autó FC együttese.