Sima győzelem a Pénzügyőr ellen

spigott - 2017. október 22. 8:03

Remek játékkal aratott 35-25-ös sikert a Pénzügyőr elleni hazai bajnoki mérkőzésen a DAC NB II-es férfi kézilabda csapata.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Sportcsarnokban látta vendégül a Pénzügyőr gárdáját szombaton a DAC férfi kézilabda csapata az NB II-es pontvadászat ötödik fordulójában. A mieink célja természetesen a győzelem volt, ám mivel a két együttest mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, érdekes, izgalmas meccsre számíthattak a lelkes hazai drukkerek. Az izgalmak azonban ezúttal elmaradtak, s ez nagyrészt a kiváló formát mutató dunaújvárosi csapat érdeme volt, mely már a kezdésnél igyekezett tudatosítani ellenfelével, hogy sok jóra ezúttal ne számítson.
A gólgyártást Reichert Zoltán és Csermák Martin kezdte meg a támadásait bátran befejező, míg védekezésben stabil lábakon álló hazaiaknál, így a fővárosiaknak már a 9. percben muszáj volt időt kérniük (6-2).

A rövid pauza miatt sem veszített azonban lendületéből a DAC, mely továbbra is irányította a meccset, s a 15. percben már másodszor kellett magához hívnia tanítványait a Pénzügyőr szakvezetőjének (11-4). Ekkor jött egy kisebb hullámvölgy a mieink játékában, támadásban és védekezésben is megakadt a gépezet, ám a játékrész hajrájára rendezte sorait a Csermák-csapat, s magabiztos, 20-14-es előnnyel vonulhatott a félidei pihenőre.

A térfélcserét követően újra jól kezdtek a dunaújvárosiak, akik Takács, Reichert, Borsos Roland és Borsos Martin találataival szakították le végleg ellenfelüket, s a 41. perctől már csak az lehetett kérdéses, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést együttesünk (28-17). A folytatásban becsúsztak azért kisebb hibák, ám így is könnyedén növelte előnyét a DAC, s ugyan tizenhárom gólos vezetésnél érthetően csökkent a figyelem, a mieink végül nagyon sima, 35-25-ös győzelemmel örvendeztették meg az értük szorítókat, így öt mérkőzést követően négy győzelemmel és egy vereséggel állnak az NB II Déli Csoportjának második helyén.

Csermák Gábor: - Maximálisan teljesítették a srácok, amit a mérkőzés előtt kértem tőlük. Felvállalták a helyzeteket, s a stabil védekezésből indulva a támadásaink is jól sültek ma el. Megvolt a jó kapusteljesítményünk is, minden fronton jól játszottunk, így teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

DAC – Pénzügyőr SE 35-25 (20-14)

A DAC gólszerzői: Reichert Zoltán 10, Borsos Roland 5, Domak Dániel 5, Borsos Martin 5, Csermák Martin 4, Takács Ádám 3, Szili Dániel 1, Csermák Gábor 1, Ulicska Milán 1.

DAC - Pénzügyőr 35-25 (20-14)

DAC - Pénzügyőr 35-25 (20-14) - fotó: Sándor Judit

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Otthon tartotta a pontokat a TFSE

Kettő sima és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a TFSE vendégeként lejátszott bajnokin vasárnap este.

Nem borult a papírforma Iváncsán

Az éllovas Iváncsa félidőnként két-két gólt szerezve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Dunaújváros FC elleni vasárnapi találkozón.

Kilenc dunaújvárosi érem a Matolayn

2024. ápr. 14.

A DKSE versenyzői közül Mayer Gréta három, Szij Emese hat dobogós helyezéssel zárta a tornászok 28. Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyét.

A fővárosba látogatnak a röplabdázók

A TFSE vendégeként folytatja az Extraliga alsóházának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap este hat órától.