Az UVSE nyerte a csúcsrangadót

Szárszó Lajos - 2017. december 6. 18:41

Nagyot küzdött, de az első negyedben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni, így 8-6-os vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai rangadón a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata.

A női vízilabda bajnokság csúcsrangadóját rendezték ma kora este a Fabó Éva Sportuszodában, hiszen a második helyen álló DUE-Maarks Graphics a jelenlegi listavezető UVSE csapatát fogadta. Mivel a hétvégén mindkét együttes megnyerte a saját Euroliga csoportkörét joggal mondhattuk, hogy két jó formában lévő együttes csatájára vártunk. A forduló tétje a presztízsen kívül nem csak a három pont megszerzése volt, hanem az is, hogy a két gárda helyet cserél-e a tabellán, vagy az UVSE meglóg a DUE elől. A találkozó magas színvonalában, a motivált csapatok összecsapásában nem csalódtunk most sem, melyben a fővárosi együttes kezdett jobban. Szűcs ejtett pontosan, majd Gangl védett nagyot a túloldalon. Ekkor már érezhető volt egy túlzott idegesség csapatunkon, mely megbosszulta magát.

Pedig a szerencse is mellénk állt Szűcs ötméteresénél, amely a kapufáról kifelé pattant, elől azonban sajnos még az emberelőnyöket sem sikerült kihasználnunk. Keszthelyi növelte a vendégek előnyét, míg mi továbbra is képtelenek voltunk a gólszerzésre. Tóth Ildikó centerből talált be, majd egy ötméteresből már négyre nőtt a hátrányunk. Az utolsó percben aztán sikerült megtörni a gólcsendet, ekkor Vályi Fanni volt eredményes (1:4). Garda Krisztina büntetőből csökkentette a hátrányt, erre gyorsan válaszolt az UVSE. A folytatásban sem jött össze elől semmi, pedig a lányok minden erejüket beleadták a játékba.

Csabai Dóra keze nem remegett meg, majd Gurisatti Gréta szánta el magát távolról lövésre, akinek labdája utat talált a fővárosiak kapujába, mellyel felcsillant a felzárkózás reménye (3:6). A második félidőt azonban ismét nem kezdtük jól, mivel kimaradt egy emberelőnyünk, viszont ami bizakodásra adott okot, az a feljavult védekezésünk volt. Szilágyi Dorottya nagy erejű lövését védte bravúrral Gangl, míg nekünk a kapufa segített, amelyről kifelé pattant a labda. Vályi Vanda azonban egy újabb akció végén legyőzte a vendégek kapusát, viszont a védekezésben nem figyeltünk eléggé, és könnyű gólt adtunk az UVSE-nek (4:7), ezzel elúszni látszottak a felzárkózási esélyek.

Az utolsó nyolc percre aztán nagyon felszívták magukat az újvárosi lányok, akik minden maradék erejüket beleadták a végjátékba. Garda Krisztina faragta hátrányunkat, majd Laura Aarts ötméterest védett, viszont a túloldalon Gangl is remekelt. Szilágyi Dorottya a vége előtt három perccel egygólosra csökkentette a különbséget, ettől vált igazán izgalmassá a végjáték. A meccset végül Keszthelyi találata döntötte el, aki a dudaszó előtt 50 másodperccel szerzett gólt (6:8). Végül az UVSE örülhetett, de a DUE hajrája mindenképpen dicséretet érdemel.

DUE Maarks Graphics – UVSE 6:8 (1:4, 2:2, 1:1, 2:1)

Dunaújváros: Kiss Alexandra - Szilágyi Dorottya 1, Gurisatti Gréta 1, Horváth Brigitta, Garda Krisztina 2, Ziegler Diána, Mchunu Hlengiwe. Cserék: Laura Aarts (kapus) – Lara Luka, Vályi Vanda, Geraldine Mahieu, Brezovszki Gerda, Huszti Vanda 1, Vályi Fanny 1. Vezetőedző: Mihók Attila.

UVSE: Gangl Edina - Rebecca Parkes, Szücs Gabriella 1, Keszthelyi Rita 4, Vivian Sevenich 1, Tóth Ildikó 1, Tóth Csabai Dóra 1. Cserék: Maczkó Lilla - Mucsy Anna Mandula, Pap Médea Rebeka, Gyárfás Dorottya, Kiss Eszter Lara, Takács Vivien, Pap Mónika. Vezetőedző: Benczur Márton.

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 6-8

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 6-8 - fotó: Sándor Judit