Kiütötte a Kohász a Békéscsabát!

spigott - 2018. február 24. 19:43

Esélyt sem adott a sereghajtó Békéscsabának a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely tizennégy gólos, 38-24-es sikert aratott a két gárda ma esti mérkőzésén a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

A sereghajtó Békéscsaba elleni hazai találkozóval folytatta a K&H női kézilabda liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata. Ugyan a tabellán elfoglalt helyezések alapján a mieink számítottak a meccs esélyesének, nem várt könnyű csata György László tanítványaira, mivel a vendégek a Magyar Kupa negyedik fordulójában le tudták győzni kézilabdázóinkat, s erre, vagyis a meglepetésre készültek a mai összecsapáson is.

A DKKA azonban nem akart semmit sem a véletlenre bízni, s már a mérkőzés elején igyekezett tudatosítani ellenfelével, hogy sok jóra ezúttal nem számíthat. A kemény védekezés mellett támadásban is jól kezdtek a mieink, a 6. percben már 5-1-re vezettek, így a vendégeknek igen hamar időt is kellett kérniük.

Ez sem sokat segített azonban a Békéscsabán, mert a Kohász továbbra is maximális hőfokon pörgött, sorozatban szerezte újabb és újabb találatait, így a játékrész derekára gyakorlatilag el is döntötték a pontok sorsát (11-2). A vendégek ekkor kezdtek éledezni, egymás után többször is bevették az egyébként remekül védő Tomasevics kapuját, ám György László tanítványai sem pihentek, s Kovács, Micijevic és Klujber révén rendre válaszolni tudtak ellenfelüknek (16-6). A tetemes előny tudatában, a félidő hajrájában valamelyest csökkent a koncentráció, több támadást is technikai hibával zártak a mieink, így a vendégek három góllal csökkenteni tudtak hátrányukat, de az utolsó percben Szalai és Micijevic is betalált, így a félidei szünetre 20-11-es vezetéssel vonulhattak kézilabdázóink.

A térfélcserét követően szerencsére nem estek abba a hibába a mieink, hogy kiengedtek volna, s alig öt perc alatt nemcsak visszaállították korábbi előnyüket, hanem már kétszer annyi gólnál jártak, mint ellenfelük (24-12). Az edzőmeccs jelleget öltő találkozón minden játékosának lehetőséget adott György László vezetőedző, s kézilabdázóink igyekeztek is élni a lehetőséggel, könnyedén tartották előnyüket sőt, sikerült még növelniük is azt (30-17). A Békéscsabának még felvillanásai is alig akadtak a mérkőzés hajrájában, s bár azt nem lehet mondani, hogy ne próbálkoztak volna, ma osztálykülönbség volt a csapatok között, így a Kohász végül rendkívül simán, 38-24-re nyert úgy, hogy igazából ki sem hajtotta magát.

György László: - Döntő volt a védekezésünk minősége, s a védekezésből a nagy sebességgel történő ellentámadásaink. Koncentráltan, nagyon fegyelmezetten játszottunk támadásban is. Utóbbit is dicsérni kell, mert helyenként látványos, szép játékot produkálst a csapat, de illett is legyőznünk a Békéscsabát a multra való tekintettel.

Horváth Roland: - Rengeteg a sérültünk, mindössze tíz mezőnyjátékossal érkeztünk Dunaújvárosba.. A második félidőben valamivel kemlényebb és jobb volt a védőjátékunk, de ez most ennyire volt elég.

DKKA - EUbility Group Békéscsabai ENKSE 38-24 (20-11)

DKKA: Tomasevics – Klujber 2, Kovács 2, Szalai 3, Dombi 4, Micijevic 7, Kazai 4. Csere: Oguntoye (kapus), Monori 5, Szekerczés 2, Cifra 2, Molnár 3, Grosch 3, Nick 1, Bulath. Vezetőedző: György László.

DKKA - Eubility Group Békéscsabai ENKSE 38-24

DKKA - Eubility Group Békéscsabai ENKSE 38-24 - fotó: Sándor Judit

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Otthon tartotta a pontokat a TFSE

Kettő sima és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a TFSE vendégeként lejátszott bajnokin vasárnap este.

Nem borult a papírforma Iváncsán

Az éllovas Iváncsa félidőnként két-két gólt szerezve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Dunaújváros FC elleni vasárnapi találkozón.

Kilenc dunaújvárosi érem a Matolayn

2024. ápr. 14.

A DKSE versenyzői közül Mayer Gréta három, Szij Emese hat dobogós helyezéssel zárta a tornászok 28. Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyét.

A fővárosba látogatnak a röplabdázók

A TFSE vendégeként folytatja az Extraliga alsóházának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap este hat órától.