Szép eredmények a kadet bajnokságban

spigott - 2018. március 15. 18:12

Két fölényes győzelem mellett egy szoros vereség volt a mérlege a közelmúltban a DUE DSE Villámok kosárlabdázóinak a kadet bajnokságban.

Három találkozót játszott a közelmúltban a Dunaújvárosi Egyetem DSE Villámok fiú kosárlabda csapata a Regionális Kadet Bajnokság Dél-nyugati Régiójának küzdelmeiben. Az első bajnokin a városi vetélytárs Dunaújvárosi Sárkányok volt az ellenfél, s a pontok sorsa már az első felvonásban eldőlt, ugyanis ezt az időszakot 50-15-re nyerték a Villámok, akik agresszív letámadásukkal rendre zavarba hozták ellenfelüket, s végül könnyed, 181-48-as győzelmet arattak. A következő találkozót a Bonyhád ellen játszották a dunaújvárosi fiatalok, akik ezúttal is remekeltek, s már az első negyedben elléptek ellenfelüktől (32-5). A Sárkányok ellen is alkalmazott védekezés ezúttal is remekül működött, így a folytatásban sem volt egy súlycsoportban a két gárda, így a Villámok ezúttal is nagyon sima, 119-37-es sikernek örülhettek.

Kép forrása: DUE DSE-Villámok

A harmadik találkozót idegenben, a Marcali otthonában vívták meg Nagy Roland tanítványai, s bár három meghatározó játékosuk is hiányzott, végig remekül küzdöttek a hazai pálya minden előnyét élvező ellenféllel szemben. Hiába nyert meg azonban a négy negyedből hármat is a DSE, a másodikban összeszedett hátrányukat nem tudták ledolgozni, így 92-85-ös vereséget szenvedtek. A Villámok gárdája legközelebb március 18-án lép pályára a Siófoki Kosársuli ellen. A találkozó délelőtt tizenegy órakor kezdődik majd az egyetemi sportcsarnokban, s a hazaiak sok szeretettel várnak minden érdeklődőt az ingyenesen megtekinthető találkozóra.

Eredmények

Dunaújvárosi Sárkányok - Dunaújvárosi Egyetem DSE Villámok 48-181 (15-50, 10-42, 17-45, 6-44)
DUE DSE: Szűcs 49, Für 7, Kozma 5, Kiss 12, Németh 37. Csere: Csontos A. 27, Csontos D. 15, Pölöskey 6, Nagy P. 17, Széles,  Szloboda 6.

Dunaújvárosi Egyetem DSE Villámok - Bonyhádi KSE 119-37 (32-5, 32-9, 29-8, 26-15)
DUE DSE: Szűcs 15, Für 21/3, Kozma, Kiss 14, Németh 20. Csere: Csontos A. 6, Csontos D. 13, Pölöskey 14, Nagy P. 10, Széles 4, Szloboda 2, Rajcsányi.

Marcali VSZSE - Dunaújvárosi Egyetem DSE Villámok 92-85 (20-29, 34-15, 19-20, 19-21)
DUE DSE: Kiss 30, Németh 27, Kozma 6, Csontos A. 13, Fűr 5. Csere: Csontos D., Széles 4, Szloboda, Illés, Rajcsányi. Edzők: Nagy Roland, Nemanja Tomasevic.

Eredményes utánpótlás

Pupp Viktória magabiztos győzelemmel lépett nagyot a válogatottság felé az év első országos válogató versenyén.