Növelte előnyét az UVSE!

Szárszó Lajos - 2018. május 5. 16:30

Keszthelyi Rita parádés teljesítményének is köszönhetően 11-8-as győzelmet aratott az UVSE női vízilabda csapata a bajnoki döntő második, dunaújvárosi mérkőzésén, így már 2-0-ra vezet a DUE-Maarsk Graphics ellen a három nyert meccsig tartó párharcban.

A női vízilabda bajnokság döntőjének második felvonását rendezték ma este a Fabó Éva Sportuszodában a DUE-Maarks Graphics és a bajnoki címvédő UVSE csapatai között. Mivel az első összecsapáson a lilák győzedelmeskedtek, így a mieink célja egyértelműen a visszavágás volt a valamely csapat három győzelméig tartó párharcban. Azt egyik félről sem lehetett mondani, hogy nagyon rápihenhetett volna a csatára, hiszen legjobbjaik pár nappal ezelőtt érkeztek haza Oroszországból, ahol a magyar válogatott színeiben játszottak az orosz válogatottal. Laura Aarts védéssel indult a derbi, miközben mindkét oldalon a védekezések működtek jól. Gurisatti Gréta kezdte meg a gólgyártást (1-0), majd ismét Laura Aarts védett nagyot, melyet a túloldalon Gangl másolt le. A folytatásban Gurisatti előnyből szerzett találatára Keszthelyi válaszolt (2-1), majd Garda Krisztina lövése a felső lécről a gólvonal elé vágódott.

Rebecca Parkes használta ki csapata emberelőnyét (2-2), míg a folytatásban értékesítette a hazai büntetőt Garda Krisztina (3-2). Erre volt válasza az UVSE-nek Tóth révén, így döntetlennel zártak a csapatok (3-3). A második nyolc perc hatalmas fordulatot hozott, melynek a vendégek örülhettek. Szilágyi távoli bombáját fogta Gangl, majd Laura Aarts húzta le a rolót az újpesti ejtést követően, viszont elől kimaradt egy újabb emberelőny. A túloldalon viszont hasonló helyzetből Tóth vette be kapunkat (3-4), ezzel fordítottak a fővárosiak, ráadásul Keszthelyi lövése is utat talált a hálóba (3-5). A folytatásban görcsössé vált a játékunk, Slingi lövése sem ment be, Garda viszont büntetőből szépített (4-5). A negyed végén Tóth talált be ismét, ezzel kettőre nőtt a hátrányunk (4-6). Térfélcsere után egy-egy emberelőnyt puskáztak el a csapatok, majd a védelmek működtek jól. Miután Gurisatti kiállítását sikerült megoldani, Keszthelyi volt ellenállhatatlan, aki két gyors gólt jegyzett (4-8). Garda Krisztina faragta a hátrányt (5-8), Steffens viszont visszaállította a négygólos különbséget (5-9).

Ezt Szilágyi faragta (6-9), melyet követően Garda talált be ismét (7-9). A negyed zárásaként előbb Keszthelyi, majd Garda hagyta ki saját ötméteresét. Hatalmas Horváth kapufával indult a záró nyolc perc, míg a másik oldalon Szűcs pontosabban célzott (7-10). Ekkor már az idő is gyorsan telt, ennek megfelelően elől gyorsabban kellett befejezni a támadásokat, amelyek nem voltak pontosak. Öt perccel a vége előtt Keszthelyi döntötte el a csatát (7-11). Ekkor Laura Aarts tartotta a mieinkben a lelket, melyet Garda hálált meg (8-11). Közelebb azonban nem jutottunk, így a végén az UVSE örülhetett, akik így összesítésben 2-0-ra vezetnek a három győztes meccsig tartó párharcban.

DUE-Maarsk Graphics–UVSE 8–11 (3–3, 1–3, 3–3, 1–2)

DUE-Maarsk Graphics: Aarts – Szilágyi 1, Horváth B., Luka, Garda 5, Mchunu, Vályi F. Csere: Huszti, Gurisatti 2, Mahieu, Ziegler, Vályi V., Brezovszki, Kiss A. (kapus). Vezetőedző: Mihók Attila.

UVSE: Gangl – Szücs 1, Keszthelyi 5, Sevenich, Steffens 1, Csabai 3, Takács V.. Csere: Mucsy, Pap Méda, Parkes 1, Gyárfás, Kiss E., Pap Mónika. Vezetőedző: Benczur Márton.

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 8-11

DUE-Maarsk Graphics - UVSE 8-11 - fotó: Sándor Judit

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.