Napi jó cselekedet

Molnár Emese - 2018. június 19. 14:00

Egy jóvátételi program keretében hat fogvatartott szépítette a Batsányi úti idősek otthona udvarát kedden.

Még 2016-ban kezdődött el az az EFOP-projekt (Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program), amelynek célja, hogy a jogerősen kiszabott börtönbüntetésüket töltő elítéltek, az előzetes letartóztatás alatt álló személyek, valamint a kényszergyógykezeltek társadalmi és munkaerőpiaci visszailleszkedését elősegítsék. A közel négyéves program idején ez a fogvatartottak több, mint a negyedének, 4600 személy bevonását jelenti. Közülük 1800 fogvatartott vehet részt kompetencia fejlesztésen, 1100-an pedig szakmát tanulhatnak. Emellett 1000 hozzátartozó számára biztosít a program valamilyen humánszolgáltatást.

2018. május 31-ig országosan tizenegy jóvátételi programot valósítottak meg öt büntetés-végrehajtási intézetben.

A jóvátételi programra önként jelentkezhetnek a fogvatartottak. Munkát végezhetnek a bv-intézeteken belül (például családbarát látogatófogadó helyiség kialakítása), vagy a börtön falain kívül is (kórházak, iskolák felújítási munkálatai), természetesen szigorú biztonsági intézkedések betartása mellett. Ilyen külső helyszín volt például a Batsányi úti idősek otthona, ahol a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet bernátkúti objektumának hat fogvatartottja tette rendbe az intézmény kertjét kedden. Köztük volt Czukor István, aki szerint azért is jó ez a program, mert nemcsak szavakkal, hanem tettekkel is bizonyíthatják, hogy meg tud változni egy ember. Ő már másfél éve tanulja a bőrműves szakmát is a program keretében. Mesélt arról, hogy 28 hónapja van a börtönben, és jó magaviseletért jövő októberben helyezhetik feltételesen szabadlábra. Mint mondta, ekkorra már elvégezné a bőrműves képzést is, és az a célja, hogy munkát találjon.

A rovat további hírei: Mozaik

A legalapvetőbb kiegészítők, melyek nem hiányozhatnak a fürdőszobából

A legalapvetőbb kiegészítők, melyek nem hiányozhatnak a fürdőszobából

2024. ápr. 16.

Mindenkivel előfordult már, hogy a zuhany alól kilépve hirtelen rádöbbent, hogy nincs a kéznél törölköző, mert például a mosásban van vagy kint felejtettük. (X)

Most TÉNYLEG bezuhan a hőmérséklet – a nyár után kora tavasz várható

Most TÉNYLEG bezuhan a hőmérséklet – a nyár után kora tavasz várható

2024. ápr. 15.

A nyárias mutatóknak lőttek, a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint holnaptól jelentős lehűlésre készülhetünk. Még a nagykabátok is előkerülhetnek reggelente!

Air Fryerek, amelyek a független teszteken is megállják a helyüket

Air Fryerek, amelyek a független teszteken is megállják a helyüket

2024. ápr. 15.

A forrólevegős sütők nagy népszerűségre tettek szert az elmúlt pár évben. A magyar konyha nem igazán az egészséges ételeiről híres, így az életmódváltást sem igazán támogatja. Egy-két változtatással azonban sokat tehetünk egészségünkért. (X)
 

DSTV: az ovisok ruhatára

DSTV: az ovisok ruhatára

2024. ápr. 15.

Az öltözködés témájával folytatódik az óvodáskorúak mindennapjait bemutató sorozat. A DSTV összeállításában természetesen nem divattanácsokról hallhatunk, inkább a praktikus és kényelmi szempontok egyensúlya dominál. Hangkép.

A mezőgazdasági gépek és a féltengely

A mezőgazdasági gépek és a féltengely

2024. ápr. 14.

A mezőgazdaságban használt járművek és gépek hatalmas terhelésnek vannak kitéve a mindennapokban. Folyamatos, egész napos használat, amely során akár több tonnát is meg kell mozgatni a monstrumoknak. (X)

DSTV: az ebtelep öregjei

DSTV: az ebtelep öregjei

2024. ápr. 14.

Az Ebrendészeti Telep gazdátlan állatai közül is külön csoporttal foglalkozik a DSTV összeállítása. Azokkal a kutyákkal, amelyek életük utolsó éveikben válnak gazdátlanná – márpedig a rácsok mögötti idős kutyáknak nem sok esélyük van szerető gazdára találni. Hangkép.

DSTV: az Öntelt mackó története

DSTV: az Öntelt mackó története

2024. ápr. 13.

Ikonikus helyszín ikonikus szereplőjével foglalkozik a DSTV összeállítása. Somogyi József alkotása, az Öntelt mackó évtizedek óta a városkép fontos figurája – a szobor történetét Hodik Mónika történész, az Intercisa Múzeum munkatársa elevenítette fel. Hangkép.