Vereség nagy csatában

spigott - 2018. augusztus 9. 21:16

Nagyot küzdött, volt esélye a győzelemre is, ám végül 3-2-es vereséget szenvedett a Nove Zamky elleni Visegrád Kupa mérkőzésen a DAB jégkorong csapata.

Rögtön egy tétmeccsel, az Érsekújvár elleni Visegrád Kupa találkozóval kezdte meg nyári felkészülési mérkőzéseinek sorozatát ma este fél héttől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Antti Karhula vezetőedző nagy kíváncsisággal várta az összecsapást, melyet a szlovák extraligában szereplő vendégek kezdtek valamivel aktívabban, ám a szezon első találatát mégis a mieink jegyezték, miután egy kapu előtti kavarodás végén Iossafov kotorta be a gólvonal mögé a pakkot (1-0). Sokáig nem örülhettek azonban a hazai drukkerek a vezetésnek, mert a 8. perc elején Jurik vágott be a vas alá egy Seveláról kipattanó pakkot majd a 11. percben ismét Jurik villant, s máris az érsekújváriaknál volt az előny (1-2).

A folytatásban több kiállítás borzolta a kedélyeket, ám a védelmek és a kapusok is becsülettel tették a dolgukat, így az eredmény a második felvonás elejéig nem változott. A 23. percben Uski nyúlt bele gólt érően egy kapu elé lőtt korongba, majd az oda-vissza játékban mindkét gárdának volt lehetősége a vezetés megszerzésére, ám a legnagyobb helyzetekkel sem tudtak élni a felek (2-2). A kiegyenlített játékot hozó második felvonás után a DAB kezdte erősebben a harmadikat, ám hiába került ziccerbe Németh, majd Saluga is, csak nem sikerült értékesíteni ezeket. Ezt sajnos góllal büntette a Nove Zamky, mely Slávik találatával ismét magához ragadta a vezetést, s bár a DAB hokisai a folytatásban is mindent elkövettek gólszerzésért, nem tudtak túljárni Košarišťan kapus eszén, így a kiegyenlített csatát végül a vendégek nyerték 3-2-re.

Antti Karhula: - Amit gyakoroltunk, azt a jégen is láttam a fiúktól, sikerült ezekből a taktikai elemekből gólveszélyes támadásokat is építeni, úgyhogy azt gondolom, jó irányba haladunk. Sajnos adtunk egy-két könnyű gólt a mai estén, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy például a 6-az-5 elleni szituációt még nem is volt időnk gyakorolni - mindössze egy hete léptünk jégre először. Büszke vagyok a fiúkra, nagyot küzdöttek, bár az első harmadban a szlovák csapat sok helyzetet tudott kialakítani, de ők már játszottat idén mérkőzést, ilyen szempontból tehát előttünk jártak. Azt láttam, hogy ahogy telt az idő, egyre jobbak lettünk, ami pedig külön pozitívum, hogy a végén sem fogyott el az üzemanyag, persze a lábak már nem voltak frissek, de maradt még bennünk energia. A fiatalok is beleálltak a mérkőzésbe, sokat dolgoztak, a nagy kihívás a számukra azonban az lesz, hogy ezt a formát a szezonban ne csak időszakosan, hanem folyamatosan tartani tudják. Senkit nem szeretnék kiemelni, így inkább azt mondom: keményen dolgozott a csapat, és ezért büszke vagyok a játékosokra.

DAB – Nove Zamky 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)

DAB: Sevela (Garbacz) – Erdélyi, Jaborník, Saluga, Uski 1, Turtiainen – Léránt, Franssila, Azari, Westerling, Iossafov 1 – Mestyán, Lencsés, Németh Péter, Tóth Gergely, Nagy Márk – Szabó Dávid, Hruby, Makovics, Török, Pinczés. Vezetőedző: Antti Karhula.

MHC Nové Zámky: Košarišťan (Lietava) - Juraško, Andersons, Ručkay, Hruška (C), Pospíšil - Zaťko, Hain, Jurík 2, Zbořil (A), Štrauch - Novák, Ordzovenský, Rogoň, Videlka, Bajtek - Hatala, Trávniček, Rzavský, Fábry (A), Slávik 1. Vezetőedző: Milan Jancuska.

DAB - Nove Zamky 2-3

DAB - Nove Zamky 2-3 - fotó: Sándor Judit

Eredményes utánpótlás

Pupp Viktória magabiztos győzelemmel lépett nagyot a válogatottság felé az év első országos válogató versenyén.