Nem volt esély a Fradi ellen

spigott - 2018. szeptember 19. 19:35

A mérkőzés első szakaszában támadásban, a végén védekezésben hibázott sokat, így tizenhárom gólos, 36-23-as vereséget szenvedett a Ferencváros elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

A Ferencváros elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata. A találkozónak a vendégek voltak az esélyesei, ugyanakkor a mieink sem eleve feltartott kezekkel vágtak neki a csatának, s szerették volna megnehezíteni a fővárosiak dolgát.
A kezdés egyik gárda számára sem alakult a legjobban, mert több elrontott támadás miatt is bosszankodhattak a szakvezetők. Az első gólra közel öt percet kellett várni, ezt azonban Ferenczy révén a mieink szerezték, igaz sokáig nem örülhetett csapatunk a vezetésnek, mert Kovacsics és Schatzl és Lukács révén három perc alatt fordított a Ferencváros (1-3). A három fővárosi találatra azonban remek védekezés mellett hárommal válaszoltak a mieink, s Szekerczés a 12. percben lőtt hetesével ismét átvették a vezetést (4-3).

Ez sem tartott azonban sokáig, mert a Fradi ismét összekapta védekezését, s Kovacsics heteseivel újra előnyt szerzett sőt, s 17. perc végére már hárommal meglépett a Fradi kapuja előtt többet is hibázó Kohásztól (5-8). Jött is a hazai időkérés azonnal, elsősorban támadásban kellett feljavulnia a mieinknek, s a 21. percben Szalai remek lövésével sikerült is visszajönni kettőre, így Elek Gábornak is magához kellett hívnia tanítványait. Hiába azonban Tomasevics újabb két védése, nem sikerült közelebb zárkózni sőt, a támadásban elkövetett technikai hibák után előbb Kovacsics, Malovics, majd Pena szerzett gólt, s a 26. percben 6-11-nél ismét időt kellett kérnie György Lászlónak. Molnár és Klujber szerencsére szépített az álláson, ám kettős emberelőnyben két gólt kaptak a mieink úgy, hogy két ziccert is kihagytak, így a félidei szünetre 13-8-as vezetéssel vonulhatott a vendégcsapat.

Nem nagyon volt vita arról a félidei szünetben, hogy elsősorban az ellenfél kapuja előtt kell előrébb lépnie a mieinknek ahhoz, hogy szorosabbá tegyék a mérkőzést, s bár Ferenczy és Sirián is betalált, a Fradi így is növelni tudta előnyét, s a 35. percben már 17-10-re vezettek a zöld-fehérek. A Kohász Kazai és Szalai találataival igyekezett felzárkózni, ám hiába került ismét emberelőnybe, az újabb fórt sem sikerült megnyerni (13-18). A folytatásban a Fradi is kétszer emberelőnybe került, s ismét meglépett héttel még úgy is, hogy a Kohász negyed óra alatt megduplázta az első félidőben szerzett góljai számát (16-23).

György László a 47. percben kérte ki harmadik idejét, mert a hajrához közeledve elkezdett szétesni a mieink védekezése is, ám ez sem segített ezúttal, mert Pena duplája után az 53. percben már tízzel áll jobban a Ferencváros (20-30). A mérkőzés utolsó perceiben már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e beljebb jönnie a Kohásznak, ám a nagy rohanásból is a Fradi jött ki jobban, s végül 36-23-as siket aratott a támadásban sokat hibázó dunaújvárosiak ellen.

György László: - Nagyon sokat hibáztunk támadásban, s ezeket rendre, még az utolsó másodpercekben is megbüntette a Ferencváros. Amíg a védekezésünk stabil volt, s volt mögötte egy jó kapusteljesítmény, addig tudtuk tartani magunkat, ám ahogy fáradtunk, s bele kellett cserélni, úgy lépett meg ellenfelünk, s megérdemelt győzelmet aratott. Volt pár gyengébb teljesítmény ma, olyan, amire nem számítottam, ezeken javítani kell szombatig, mert a Győr elleni mérkőzés sem lesz könnyebb.

DKKA – FTC 23-36 (8-13)

DKKA: Tomasevics – Grosch, Szekerczés 3, Cifra, Sirián 3, Ferenczy 4, Kazai 2. Csere: Csapó (kapus), Szalai 3, Dombi, Molnár 1, Nick, Klujber 5, Bouti 2. Vezetőedző: György László.

DKKA - FTC 23-36

DKKA - FTC 23-36 - fotó: Sándor Judit

Még van esély az alsóház megnyerésére

Hatékonyabb második félidei játékával aratott magabiztos győzelmet Érden a Dunaújváros Futsal együttese az NB II alsóházának hétfő esti fordulójában.

Még előrébb léptek a Lorántffy röplabdázói

2024. ápr. 15.

Tavalyi eredményükön öt helyet javítva fejezték be az országos diákolimpia debreceni fináléjának küzdelmeit a Lorántffy iskola leány röplabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Otthon tartotta a pontokat a TFSE

Kettő sima és egy szorosabb szettben szenvedett vereséget a DKSE röplabda csapata a TFSE vendégeként lejátszott bajnokin vasárnap este.

Nem borult a papírforma Iváncsán

Az éllovas Iváncsa félidőnként két-két gólt szerezve tartotta otthon a bajnoki pontokat a Dunaújváros FC elleni vasárnapi találkozón.

Kilenc dunaújvárosi érem a Matolayn

2024. ápr. 14.

A DKSE versenyzői közül Mayer Gréta három, Szij Emese hat dobogós helyezéssel zárta a tornászok 28. Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyét.

A fővárosba látogatnak a röplabdázók

A TFSE vendégeként folytatja az Extraliga alsóházának küzdelmeit a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap este hat órától.