Marad a napsütéses, meleg idő
A következő napokban is folytatódik a napsütéses, meleg idő, többfelé 20 fok feletti legmagasabb hőmérséklettel. A leghidegebb órákban viszont 0 Celsius-fok is lehet. Eső csak a hétvégén várható helyenként - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.
Hétfőn alapvetően derült, csapadékmentes időre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 0 és plusz 8 fok között várható, de a fagyzugos helyeken ennél hidegebb, a magasabban fekvő tájakon, vízpartokon, illetve a belvárosi részeken néhány fokkal enyhébb is lehet az idő. A legmagasabb hőmérséklet 19-24 fok között valószínű.
Kedden és szerdán is napos lesz az idő, csapadék nélkül. A leghidegebb órákban kedden és szerdán 0 és 10, csütörtökön 1 és 10 fok között alakul a hőmérséklet. Kedden napközben 20-24, szerdán 20-25, csütörtökön 20-24 fokig melegszik a levegő.
Pénteken nyugaton többnyire kevés lesz a felhő, a Dunától keletre változóan felhős lesz az ég. Legfeljebb néhol lehet gyenge eső. A minimumhőmérséklet 4-11, a maximumhőmérséklet 19-23 fok között alakul.
Szombaton napos és felhősebb időszakok egyaránt lehetnek, helyenként kialakulhat záporeső. A szél megélénkül, nyugaton helyenként meg is erősödik. A leghidegebb órákban 4-10 fok lehet. Napközben 17-22 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap szórványosan lehet eső, zápor, és helyenként megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 5-10 fok között valószínű. Napközben 15-20 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Könyvbemutató: a meggypiros mez súlya a Campusban
2019. december 10. (kedd)1001 játékos, az összes válogatott meccs és közel 70 miniesszé – a megújult Puskás Stadion avatására időzítve páratlanul nagyszabású és ennek megfelelő méretű futball-lexikon jelent meg a közelmúltban: a Meggypiros mezben című összegzés szerzőivel találkozhatnak a sportbarátok a kötet dunaújvárosi bemutatóján a Campus Étteremben szerdán.
Közlekedés: csőtörés miatt útlezárás a Bocskain
2019. december 09. (hétfő)Menetrend-változással járó útlezárás kezdődik a Bocskai úton kedden: egy csőtörés miatt két ütemben szünetel a közlekedési lehetőség a Bercsényi Miklós út és a Rákóczi Ferenc tér között – a munkálatok várhatóan jövő csütörtökig tartanak!
Időjárás: esős hétfő után változékony, de enyhe idő
2019. december 09. (hétfő)A tél első támadása után enyhébbre fordul térségünk időjárása a következő napokban a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint; ma még esőre, majd változékony, de az évszakhoz mérten enyhe periódusra készülhetünk.
A Mikulás nyomában – legenda és/vagy valóság!?
2019. december 05. (csütörtök)December 6. – Miklós, és persze a Mikulás napja. A gyerekek számára az év egyik leginkább várt eseménye, hiszen ilyenkor édességgel, játékokkal, gyümölccsel "gazdagodnak" kicsik és nagyok. Szent Miklós történetét a legtöbben ismerik – de miért van botja a Mikulásnak, és tényleg a kólát gyártó cég miatt piros a ruhája? Utánanéztünk!
Dunaújváros Kedvence 2019 – javaslatokat várnak!
2019. december 04. (szerda)Folytatódik a DunaújvárosMesélPontHu várostörténeti blog évzáró kezdeményezése – idén is várják a javaslatokat a Dunaújváros Kedvence "helykereső" akcióban. Az első felvonás máris itt; minden javaslat számít!
Véradás: ments meg három életet!
2019. december 02. (hétfő)Megérkezett műhelyünkbe a Magyar Vöröskereszt területi szervezetének decemberi tervezete a véradások helyszínéről: mivel az év utolsó hónapja kritikusnak számít a donortoborzás terén, így mindenkit arra biztatunk, használja ki a kínálkozó véradási lehetőségek valamelyikét!
Csapadékos, téli idővel indul a december
2019. december 02. (hétfő)December első napjaiban csapadékos, téli idő várható. A havas tájakon akár mínusz 15 fokig is hűlhet a levegő. A hét közepétől szárazabb idő várható, a hideg is mérséklődik - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.