Nem volt esély a szlovákok ellen

2018. november 9. (péntek) 8:04 - spigott

A szlovák serdülő válogatott hat gólt szerezve győzött a magyar U17-es jégkorongozók elleni felkészülési mérkőzésen a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Három nap alatt három mérkőzést játszik a magyar U17-es jégkorong válogatott a szlovákok U16-os nemzeti csapatával. A sorozat első mérkőzését csütörtökön este rendezték meg a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, s bár a meccs első harmadában nagyjából egyenlő erők küzdelmét láthatták azok, akik a helyszínen tekintették meg az összecsapást, a kapu előtt lényegesen határozottabbak voltak a szlovák serdülők, akik a 4. és a 12. percben is bevették a magyar fiatalok ketrecét (0-2).

A térfélcserét követően viszont már egyre komolyabb fölénybe kerültek a vendégek, s ugyan a mieink becsülettel küzdöttek, a harmad derekán 11 másodperc (!) alatt kétszer is betalált az ellenfél, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. Az utolsó felvonásra túl sok izgalom már nem maradt, főleg úgy nem, hogy a szlovákok a 46. és a 49. percben is betaláltak, s mivel a mieink képtelenek voltak túljárni Elias kapus eszén, így a vendégek 6-0-s sikerével ért véget az összecsapás. A két gárda pénteken és szombaton újra megmérkőzik egymással: ma este 19:10-től, míg szombaton 10:25-től randevúznak egymással a felek a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Magyarország – Szlovákia 0-6 (0-2, 0-2, 0-2)

Gólszerzők: Slafkovsky 2, Kliment 1, Danielcák 1, Pokorni 1, Zivicky 1.

Kiss Balázsék az elődöntőben

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Ugyan az utolsó pillanatban változtatni kellett az egységen, Kiss Balázsék így is bejutottak a kenu kettesek 1000 méteres számának elődöntőjébe a szegedi világbajnokságon.

Újra munkában a röplabdázók

Még nem teljes a létszám, ennek ellenére megkezdte a felkészülését a 2019-2020-as idényre a Dunaferr SE röplabda csapata is.

Jonatán egyesben is továbbjutott!

2019. augusztus 21. (szerda)

Hajdu Jonatán a C1 200 méteres versenyszámában remek evezéssel jutott tovább a szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.

Hajdu Jonatánék egyből a döntőbe jutottak

Magabiztos versenyzéssel nyerte meg a kenu kettesek 500 méteres számának előfutamát Hajdu Jonatán és Fekete Ádám párosa a szegedi világbajnokságon.

Strandkézisek küzdelme a szigeten

A férfiak mezőnyében a Vax Sárbogárd, míg a nőknél a DESZ-épek gárdája nyerte a Szalki-szigeten megrendezett strandkézilabda tornát.

Nagy csaták a homokban

2019. augusztus 20. (kedd)

A Csudarugdalók gárdája nyerte a 12. alkalommal megrendezett I. Szent István Kupa elnevezésű strandfoci tornát a Szalki-szigeten.

Gólgyárossal erősítettek az Acélbikák

A védelemben és a csatársorban is erősítettek az Erste Liga rajtjára készülő Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói.