Két vereség Szentesen

2018. december 6. (csütörtök) 8:48 - spigott

A DFVE serdülő leány vízilabdázói három, míg az ifjúságiak hat góllal kaptak ki a Szentes otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésen.

A hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen, Szentesen ugrottak medencébe szerdán a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok küzdelmeiben. A tabella hetedik helyén álló serdülőkre nem várt könnyű feladat az idei szezonban még hibátlan házigazdák ellen, ám ennek ellenére jól kezdték Kardos Krisztina tanítványai, ugyanis az első negyedben négy gólt szerezve sikerült minimális előnyre szert tenni a hazaiak ellen. A folytatás azonban már nem alakult ilyen szépen, mert a második felvonást három, míg a harmadikat két találattal nyerték a szentesi fiatalok, így hiába húzta be az utolsó felvonást egy góllal a DFVE, végül a vendéglátók örülhettek a 12-9-es sikernek, melynek köszönhetően a Szentes továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a mieink maradtak a hetedik helyen.

Az ifjúságiak találkozóján is a listavezető szentesiek voltak az esélyesebbek, s ezt sajnos az első negyed kivételével bizonyították is a hazaiak. Ahogy a serdülőknél, úgy itt is megnyerte ugyanis a nyitó etapot együttesünk, ám hiába mutatott az első szünetben 5-2-es dunaújvárosi előnyt az eredményjelző, a félidőhöz érve egalizált a házigazda (7-7). A térfélcsere után támadásban és védekezésben is jobban teljesített a bajnokság éllovasa, mely a szünet utáni időszakot 8-2-re, míg a mérkőzést 15-9-re nyerte meg, így megtartotta helyét a tabella élén, míg a DFVE ifjúsági együttese a hatodik helyről várja bajnokság folytatását.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
Yordo Szentes – DFVE 12-9
(3-4, 3-0, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Szabó Nikolett 6, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Somogyvári Lili 1.

Ifjúságiak
Yordo Szentes – DFVE 15-9
(2-5, 5-2, 3-1, 5-1)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Huszti Vanda 2, Pál Réka 2, Lara Luka 2.

Szép eredmények Seregélyesen

2019. december 10. (kedd)

Több dobogós helyezésnek is örülhettek a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett országos ranglista versenyen.

Négy dunaújvárosi a válogatottban

Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta és Vályi Vanda is bekerült a magyar női vízilabda válogatott Európa-bajnokságra készülő bő keretébe.

Nyílt edzéssel segített az RBC

2019. december 09. (hétfő)

Nagy sikerrel zárult a Rácalmási Boot Camp közösség november 24-én megrendezett jótékonysági edzése: résztvevőként és nézőként is sokan voltak kíváncsiak a sporteseménye.

Foci és jótékonyság a sportcsarnokban

A labdarúgás mellett a jótékonyságé volt a főszerep a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség hagyományos tornáin, a Mikulás Kupán és az Adventi Foci Kupán.

Bravúros hazai siker

Parádés második harmaddal alapozta meg bravúros győzelmét a Komárom elleni bajnokin a DUE-RFT floorball csapata.

Kassai öröm Dunaújvárosban!

2019. december 08. (vasárnap)

Minden meccsét megnyerve hódította el a Santa Claus Kupa első helyét a Kassa U10-es jégkorong csapata.

Biztos siker idegenben

Szettveszteség nélkül aratott győzelmet a székesfehérvári bajnoki mérkőzésén a Dunaferr SE röplabda csapata.