Két vereség Szentesen

2018. december 6. (csütörtök) 8:48 - spigott

A DFVE serdülő leány vízilabdázói három, míg az ifjúságiak hat góllal kaptak ki a Szentes otthonában lejátszott bajnoki mérkőzésen.

A hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen, Szentesen ugrottak medencébe szerdán a DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói a korosztályos bajnokságok küzdelmeiben. A tabella hetedik helyén álló serdülőkre nem várt könnyű feladat az idei szezonban még hibátlan házigazdák ellen, ám ennek ellenére jól kezdték Kardos Krisztina tanítványai, ugyanis az első negyedben négy gólt szerezve sikerült minimális előnyre szert tenni a hazaiak ellen. A folytatás azonban már nem alakult ilyen szépen, mert a második felvonást három, míg a harmadikat két találattal nyerték a szentesi fiatalok, így hiába húzta be az utolsó felvonást egy góllal a DFVE, végül a vendéglátók örülhettek a 12-9-es sikernek, melynek köszönhetően a Szentes továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a mieink maradtak a hetedik helyen.

Az ifjúságiak találkozóján is a listavezető szentesiek voltak az esélyesebbek, s ezt sajnos az első negyed kivételével bizonyították is a hazaiak. Ahogy a serdülőknél, úgy itt is megnyerte ugyanis a nyitó etapot együttesünk, ám hiába mutatott az első szünetben 5-2-es dunaújvárosi előnyt az eredményjelző, a félidőhöz érve egalizált a házigazda (7-7). A térfélcsere után támadásban és védekezésben is jobban teljesített a bajnokság éllovasa, mely a szünet utáni időszakot 8-2-re, míg a mérkőzést 15-9-re nyerte meg, így megtartotta helyét a tabella élén, míg a DFVE ifjúsági együttese a hatodik helyről várja bajnokság folytatását.

Eredmények, gólszerzők

Serdülők
Yordo Szentes – DFVE 12-9
(3-4, 3-0, 4-2, 2-3)
Gólszerzőink: Szabó Nikolett 6, Jonkl Csenge 1, Erdélyi Hédi 1, Somogyvári Lili 1.

Ifjúságiak
Yordo Szentes – DFVE 15-9
(2-5, 5-2, 3-1, 5-1)
Gólszerzőink: Szellák Csenge 3, Huszti Vanda 2, Pál Réka 2, Lara Luka 2.

Nagy lehetőség előtt az olimpiára készülő sportolók

2020. június 02. (kedd)

Miután a globális koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották a 2020-ra tervezett tokiói nyári olimpiát, a japán szervezők meghosszabbították a Tochigi Prefektus területére vonatkozó edzőtáborozási lehetőségeket. Erről a szigetországi fél a halasztás bejelentése után nem sokkal értesítette a Magyar Olimpiai Bizottságot.

Formula 1 - Július 19-én lesz a verseny a Hungaroringen

Július 19-én versenyez a Forma-1-es világbajnokság mezőnye a Hungaroringen - derült ki a sorozat kereskedelmi jogait birtokló Liberty Media keddi közleményéből, amely a koronavírus-járvány miatt csak júliusban elrajtoló idény első nyolc versenyhétvégéjét tartalmazza.

Kispályás foci - Irány a pálya!

A VI. Nemzeti Kupával, valamint a XVIII. Dunaújváros Kupával kezdi újra kispályás labdarúgó tornáit a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség.

Hosszabbított kvalifikációs időszak

2020. június 01. (hétfő)

A súlyemelők tokiói olimpiára selejtező időszaka október 1-jén folytatódik és 2021. április 30-án ér véget a sportági világszövetség (IWF) honlapjának híre szerint.

Két forduló után jön a döntő a strandröplabdázóknál

A Magyar Röplabda Szövetség (MRSZ) elnökségének tervezete értelmében két fordulóból és a döntőből áll majd az idei strandröplabda országos bajnokság.

Milyen sportot válasszunk? (1. rész)

2020. május 31. (vasárnap)

Meghatározó lehet az egészséges életmód felé vezető úton, hogy milyen mozgást építünk be a mindennapokba. Milyen sportágat válasszunk? Miből választhatunk? Honnan fogjuk tudni, hogy nekünk való-e egy-egy edzésforma?

Elkészült a versenykiírás

A Magyar Kézilabda Szövetség Versenybizottsága elkészítette a 2020/2021-es felnőtt női és férfi NB I-es bajnokságok versenykiírását.