Vereség a fővárosban

2019. április 13. (szombat) 18:55 - spigott

Szinte végig vezetve győzte le két góllal az MTK együttese a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatát a K&H női kézilabda liga mai fordulójában.

Idegenben, az MTK elleni mérkőzéssel folytatta a K&H női kézilabda liga küzdelmeit ma délután öt órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, melyre nem várt könnyű meccs a hazai pályán igen veszélyes fővárosiak ellen. A találkozó első gólját ugyan a mieink szerezték, ám a folytatásban egyáltalán nem úgy alakult a játék, ahogy azt a szakvezetés eltervezte. Támadásban sajnos igen sok volt az eladott labda, helyzeteket, hetest is hibáztak a mieink, így a vendéglátók át is vették a vezetést, s György Lászlónak már a 10. percben időt kellett kérnie (5-4). A rövid pauza alatt és azt követően sem sikerült azonban feljavítani a védekezést, így az MTK játékosai viszonylag könnyedén szerezték góljaikat, s továbbra is tartották egy-kétgólos előnyüket (10-8). A mieinktől Szekerczés igyekezett tartani a lépést a vendéglátókkal, de az egyenlítés Nick Viktóriának volt köszönhető, aki a 24. percben szemfülesen labdát szerzett, majd megszerezte önmaga második, míg a Kohász tizenkettedik találatát (12-12). Nem sokáig örülhettünk azonban ennek sem, mert egy újabb védekezési hiba, majd egy eladott labda után is könnyű gólt szerzett a fővárosi alakulat, mely ismét meglépett kettővel, s előnyét a félidei szünetig meg is tudta tartani (15-13).

Szekerczés Luca öt gólja is kevés volt a pontszerzéshez! Kép: DO-archív)

Elsősorban védekezésben kellett volna feljavulnia a mieinknek a folytatásra ahhoz, hogy sikerrel zárják a mérkőzést, ám a fordulás után sem tűnt úgy, hogy ez ma összejön kézilabdázóinknak. A hazaiak egy percen belül lőtt két góllal duplázták meg vezetésüket, s ugyan Ferenczy és Nick igyekezett csökkenteni a hátrányt, a 40. percben még mindég az MTK állt lényegesen közelebb a győzelemhez (19-15). Küzdött, de inkább csak küszködött együttesünk, mely támadásban rengeteget hibázott, így a 46. percben ismét muszáj volt időt kérnie György Lászlónak, hogy rendezze a sorokat (20-16). A "pihenő" után Szalai és Grosch találataival sikerült megfelezni a különbséget, ám sokáig ezúttal sem reménykedhettünk, mert elég volt két újabb védekezési hiba, s újra néggyel ment a hazai csapat (22-18). Nagy hajrára volt szükség a pontszerzéshez, s ugyan sikerült kétszer is feljönni kettő találatra, az utolsó percekben magabiztosan őrizte előnyét az MTK, így hiába lőtt a meccs végén két gólt is a Kohász, végül a fővárosiak örülhettek a 26-24-es győzelemnek, a látottak alapján sajnos teljesen megérdemelten.

MTK – DKKA 26-24 (15-13)

DKKA: Csapó – Kazai 4, Ferenczy 4, Szalai 3, Sirián 1, Szekerczés 5, Grosch 3. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick 3, Dombi, Bouti 1, Mihály, Molnár. Vezetőedző: György László.

Nagy pofonba szaladt bele a DPASE!

2019. augusztus 25. (vasárnap)

Négy gólt kapott Szekszárdon a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata az NB III Közép Csoportjának negyedik fordulójában.

Jonatán egy másodperccel csúszott le a dobogóról!

A Dunaferr SE kenusa, Hajdu Jonatán a szegedi kajak-kenu világbajnokság C1 200 méteres versenyszámában az ötödik helyen ért célba.

Fucsovics ismét Baszilasvilivel találkozik

Az egyedüli magyarként alanyi jogon főtáblás Fucsovics Márton a 17. helyen kiemelt Nikoloz Baszilasvilivel találkozik a hétfőn kezdődő 139. amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Jonatán magabiztosan evezett a döntőbe!

2019. augusztus 24. (szombat)

Hajdu Jonatán a szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon a C1 200 méter középdöntőjét megnyerve remek evezéssel vitte be hajóját a döntőbe.

Kiss Balázsék harmadikok lettek a „B” döntőben

A szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a Kiss Balázs – Mike Róbert kenu páros a C2-esek 1000 méteres versenyszámának „B” döntőjében a harmadik helyen végzett.

Végig koncentrálni kell!

A szintén három ponttal álló Szekszárd otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket vasárnap délután a DPASE labdarúgó csapata.

Győzelemmel rajtolt a Dunaferr

2019. augusztus 23. (péntek)

A futsal NBI első fordulójában a gól nélküli első félidő után Pál Patrik góljával győzött a Dunaferr DUE Dutrade FC az Aramis SE ellen.