Kezdésnek remek

2019. május 14. (kedd) 8:05 - spigott

Kiválóan szerepeltek a hétvégi rangsorolón a Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztályának felnőtt versenyzői.

A Dunaferr SE Kajak-Kenu Szakosztályának felnőtt és ifjúsági versenyzői számara is kezdetét vette a versenyszezon a hétvégi szolnoki rangsoroló futamaival. Sportolóink remekül nyitották az évadot, hiszen a felnőttek között ragyogó eredményeknek örülhettek a szakosztály vezetői. A kenu kettesek 1000 méteres számában kettős győzelem született, ugyanis a Kiss Balázs-Dóri Bence kettős (U23 világbajnoki bronzérmes páros) megnyerte futamát, míg Hajdu Jonatán és Mike Róbert kettőse a második helyen végzett. Ez jó jel az idei vb-indulás lehetőségeit tekintve, s nagy öröm a szakosztály számára, hogy két versenyzőjük is komoly lehetőségekkel rendelkezik ebben a számban. Rajtuk kívül Slihoczki Ádám és Szőke Attila párosának is szoríthattunk a hétvégén, ők végül a nyolcadik helyen zárták a versenyt.

Kép forrása: Dunaferr sE

A kenu egyesek szintén olimpiai, 1000 méteres számában Kiss Balázs centiméterekkel lett csak második, ami a tavalyi bronzesőhöz képest előrelépés, majdnem sikerült meglepnie a mezőnyt, ami azért is biztató, mert Balázs formába hozását a válogató versenyek időpontjaira tervezi a szakvezetés.

Újra pont nélkül maradt a DPASE

2020. augusztus 09. (vasárnap)

Az első félidőben a pontossággal, a másodikban a hatékonysággal volt komoly problémája a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatának az ESMTK elleni hazai bajnokin.

Budapesti központtal rendezik meg a FISU világfórumát

A Testnevelési Egyetem ad otthont a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) online hallgatói világfórumának, amelyre augusztus 12. és 14. között kerül sor.

70. évforduló Nagydíja - Bottasé a pole pozíció

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a Forma-1-es 70. évforduló Nagydíja szombati időmérő edzését Silverstone-ban, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

Tiszeker Ágnes: a vértranszfúzió a jelenlegi legnagyobb kihívás

Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője szerint a vérdopping maximálisan jelen van a világ sportjában, de a vértranszfúziós eljárások jelentik most a legnagyobb kihívást az ellenőrző szervezetek számára.

Történelmet írnának az U20-asok

2020. augusztus 08. (szombat)

Elkezdte a felkészülést a decemberi, dániai divízió 1/A-s világbajnokságra készülő U20-as válogatott. Horváth András szövetségi kapitány munkáját Ladányi Balázs és Arany Máté segíti közvetlenül.

Elhunyt Kasziba István röplabdaedző

Hosszan tartó, súlyos betegség után, szombat hajnalban 74 éves korában elhunyt Kasziba István nyolcszoros bajnok röplabdaedző, a magyar női válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

Gyulai Memorial - A 110 gát világbajnoka és Európa-bajnoka is indul a zártkapus viadalon

A férfi 110 méteres gátfutás lehet majd az augusztus 19-i Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj egyik csúcsszáma, mivel a világbajnokság amerikai, illetve az Európa-bajnokság francia címvédője is rajthoz áll.