A célfotó döntötte el a válogatót

Szárszó Lajos - 2019. június 18. 17:10

Hatalmas verseny után, a második helyen ért célba Kiss Balázs és Dóri Bence kettőse a szolnoki II. Felnőtt és Ifjúsági, I. Parakenu Válogatóversenyen.

A várakozásoknak megfelelően már a délelőtti C2 1000 méteres előfutamok során hatalmas csata alakult ki az első helyet megcélzó párosok között, mely ütközetben három Dunaferr SE versenyzővel is találkozhattunk. Így az első válogatót megnyerő Kiss Balázs – Dóri Bence, az ezúttal ismét Fekete Ádámmal hajóba ülő Hajdu Jonatán és a Slihoczki Ádám – Kocsis Ádám párosainak kiemelten szurkoltunk. Az első elődöntőben kiváló erőbeosztással, igaz csak 31 század másodperccel megelőzve a második hajót futott be a Kiss – Dóri kettős, míg a negyedik, továbbjutást jelentő helyre a Slihoczki – Kocsis duó érkezett be. A második előfutam azonban az elsőnél keményebb volt, melyben végül Hajdu Jonatánék lettek az elsők, akik ráadásul Kiss Balázséknál jobb időt mentek, ezzel olyan neveket maguk mögött hagyva, mint a Sáfrán – Mike, vagyis az Európa és világbajnokokból álló kenut. A délutáni döntőben egymás mellől, a 4-es és az 5-ös pályáról indult a Kiss – Dóri és a Hajdu – Fekete páros, hiszen ők evezték a legjobb időket az előfutamok során, míg az 1-esről rajtolt a Slihoczki – Kocsis duó.

Molnár Ádám felvétele

Akikre azonban nagyon kellett még figyelni a Sáfrán – Mike hajó, akik a surranó pályán, a 7-esen rajtoltak. Ez a megérzésünk túlságosan jónak bizonyult, hiszen pont ők voltak, akik az egész mezőnyt megtréfálták, ugyanis fantasztikus versenyzéssel nyerték meg a döntőt a mieink, vagyis Kiss Balázsék előtt. A futam harmadik helyén Hajdu Jonatánék végeztek, míg Slihoczki Ádámék végül a hetedik helyen értek célba. A futam erősségét bizonyítja, hogy Balázsék 355 ezred, míg Jonatánék 425 ezred hátránnyal csúsztak le a legjobb párostól. Ez összességében azt jelent, hogy a Vb-re jutásról valószínűleg szétlövés fog dönteni az 1-1-re álló Sáfrán – Mike és a Kiss – Dóri regatta között.

1. Sáfrán Mátyás - Mike Róbert 03:43.703
2. Kiss Balázs - Dóri Bence Balázs 03:44.058 (+00:00.355)
3. Hajdu Jonatán Dániel - Fekete Ádám 03:44.128 (+00:00.425)
7. Slihoczki Ádám - Kocsis Ádám 03:53.408 (+00:09.705)

Eredményes utánpótlás

Pupp Viktória magabiztos győzelemmel lépett nagyot a válogatottság felé az év első országos válogató versenyén.