Győzelemmel kezdtek a Bikák!

spigott - 2019. augusztus 10. 21:08

Magabiztos sikert aratott első nyári edzőmeccsén a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a Fehérvári Titánokat múlta felül 4-1-re a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Az első hét kemény edzései mellett ma már felkészülési találkozó is várt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára, mely este hat órától a megyei rivális Fehérvári Titánokat látta vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A tavalyi, finoman szólva is felejthető szezon után több kiváló játékossal erősítették meg keretüket a DAB hokisai, s úgy tűnt, hogy ez a szurkolóknak is tetszett, mert igen sokan kilátogattak a felkészülési időszak első tesztmeccsére.

Melyből mindössze harmincöt másodperc telt el, mikor csapatunk régi-új játékosa, Keegan Dansereau már gólra váltotta Azari átadását, megadva ezzel a meccs alaphangját (1-0). a folytatásban bőven akadt lehetőség mindkét oldalon, nem unatkoztak a kapusok, ám egészen a harmad utolsó előtti percéig sem emberelőnyből, sem egyenlő létszámban nem tudtak kapuba találni a felek. Ekkor kettős fórba kerültek az Acélbikák, s ezt könyörtelenül ki is használták, mivel Dansereau remek passza után a 27 éves kanadai center, David Mazurek vette be az egyébként remekül védő Szeles ketrecét (2-0).

A második felvonás elején igyekezett nagyobb nyomást helyezni a mieinkre a fehérvári alakulat, ám sokra ezzel sem mentek, mert egyre többször tudtak megugrani a mieink, akik a 28. percben a büntetőpadról visszatérő Pinczés Olivér találatával már három góllal megléptek ellenfelüktől (3-0). A folytatásban meglehetősen csapkodóvá vált a játék, ahogy fogyott a levegő, úgy követtek el egyre nagyobb hibákat a játékosok mindkét oldalon. Egy ilyennel a 36. perc legvégén Császár tudott élni, így a harmadik húsz perc ígért még izgalmakat (3-1).

A záró etapban jobbára az történt a jégen, amit a mieink elterveztek, s ugyan akadt egy-két lehetősége a vendégeknek is, inkább az Acélbikák irányították a játékot. A fölény az 53. percben ért végre góllá, amikor Mazurek tálalt Dansereau elé, aki közelről nem hibázott, s kialakította a 4-1-es dunaújvárosi sikert jelentő végeredményt. A különbség lehetett volna még nagyobb is, ám az utolsó percekben több tiszta ziccert és egy büntetőt is elhibáztak a mieink, de a lényeg most nem az eredményen, hanem a gyakorláson volt.

DAB – Fehérvári Titánok 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)

DAB: Hughson – Kovacs B., Vuorijarvi, Mazurek 1 (2), Dansereau 2 (1), Azari (1), Baker, Hruby, Silló, Somogyi, Pettersson, Dósa, Jancsó, Kovács E., Németh, Pinczés O. 1, Weninger, Ráduly, Varga, Tamás, Barna. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

Fehérvári Titánok: Szeles – Vas, McCutheon, Zion, Mihály, Dézsi, Kiss, Horváth, Campbell, Péter, Buzás, Halasi, Erdély, Nagy, Császár 1, Madácsi, Kiss O., Rétfalvi, Almási, Vincze. Vezetőedző: Kiss Dávid.

DAB - Fehérvári Titánok 4-1

DAB - Fehérvári Titánok 4-1 - fotó: Ónodi Zoltán