Bravúros pontszerzés

2019. szeptember 23. (hétfő) 17:46 - spigott

Tetemes hátrányból felállva ért el 5-5-ös döntetlent a Phoenix Wizards elleni hazai mérkőzésen a DUE-Rudas Floorball Team az NB I második fordulójában.

Hazai környezetben, a Phoenix FSE Wizards elleni mérkőzéssel folytatta az NB I-es pontvadászat küzdelmeit hétvégén a DUE-Rudas Floorball Team. A dunaújvárosiak a Komárom elleni 10-7-es verséggel kezdték az idei szezont, míg szombati ellenfelük a Torpedo Justitia elleni 16-3-as sikerrel a háta mögött vágott neki az egyetemi sportcsarnokban megrendezett összecsapásnak. Mely nem kezdődött túl jól a mieink számára, ugyanis az első harmadban csak a vendégek találtak kapuba, s Kelemen Krisztián, valamint Pap Zoltán góljaival 2-0-ra megléptek floorballosainktól.

A második felvonás őrültes versenyfutást hozott, melyben Magosi Erik találatával sikerült megfeleznie hátrányát a mieinknek egyből a játékrész elején, ám a 26. perc derekán már 4-1-es Wizards-előnyt mutatott az eredményjelző.

Löwinger Zoltán felvételei!

A házigazdák azonban nem adták fel a küzdelmet a tetemes hátrány ellenére sem, s Kovács Balázs kettős emberelőnyből, valamint siklósi Zoltán büntetőből szerzett góljával újra megközelítették ellenfelüket, majd a 33. percben lőtt Kiss Péter találattal ki is egyenlítettek (4-4). Erre is volt azonban válasza a "varázslóknak", akik a hajrában megszerezték ötödik góljukat is, így minimális fórból várhatták a harmadik etapot.

A harmadik húsz perc is nagyon izgalmas küzdelmet hozott, melyben előbb a mieink, majd a vendégek játszhattak emberelőnyben, ám az eredmény egészen az 56. percig nem változott. Ekkor azonban Krukk Balázs átadásából Szabó Gyula bevette a Wizards ketrecét, így a parázs csata végül 5-5-ös döntetlennel ért véget, ami természetesen azt is jelentette, hogy floorballosaink megszerezték első pontjukat az NB I idei kiírásában.

DUE-Rudas Floorball Team – Phoenix Wizard FSE 5-5 (0-2, 4-3, 1-0)

DUE-RFT: Majorosi – Balázs, Gutenkunst, Jadlószki Á., Kiss P. 1 (1), Kiss T., Komjáti, Kovács 1, Krukk (1), Lendvai, Magosi 1 (1), Mitli, Pavlicsek, Petrovickij, Siklósi 1, Szabó 1, Dolmán, Pribék (kapus).

Azari Zsolt rangos elismerése

2020. május 29. (péntek)

A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának kapitánya, Azari Zsolt kapta meg idén az Erste Liga Mr. Spirit díját.

Már Tokióig terveznek

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.

Augusztusban kell csúcsformában lenni

2020. május 27. (szerda)

Némi meglepetést azért okozott kenusaink számára a szolnoki tesztviadal, ám ettől még nem alakítják át felkészülésüket, mert a nyár végére kell időzíteni a versenyformát.