Hajrásiker idegenben!

2019. szeptember 8. (vasárnap) 18:09 - Szárszó Lajos

Szepessy Róbert utolsó percekben szerzett góljaival gyűjtötte be a három bajnoki pontot a Taksony elleni összecsapáson a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Az elmúlt fordulók alapján kimondható, hogy az idei szezon nem kezdődött a legjobban a Dunaújváros PASE labdarúgó csapatának számára, hiszen öt forduló után mindössze négy pontot gyűjtött be a gárda. Ezzel a teljesítménnyel az NBIII Közép Csoportjának utolsó harmadában találhatóak Lőrincz Emil tanítványai, akik ezúttal idegenben, a hatodik helyen álló Taksony ellen léptek pályára. A vendéglátók ráadásul jó formában várták a találkozót, hiszen az utóbbi két fordulóban győztesen hagyták el a játékteret. Az újvárosiak összeállításában jelentős változás nem volt az előző meccsekhez képest, vagyis a kérdés ma is az kellett legyen, hogy a fiúk ilyen „rövid”, csupa fiatalból álló kispaddal meddig bírják a tempót. Ezzel az első 45 percben megint nem volt gond, hiszen egyenrangú ellenfelei voltak a Taksonynak.

Kisebb, nagyobb helyzetek mindkét oldalon adódtak, de gólig nem jutottak el a felek. Arról azonban, hogy ez mégse maradjon el a 45. percben Gálfi gondoskodott, vagyis a hazaiak mehettek előnnyel a 15 perces pihenőre (1-0). A második félidő elején sem tudott megújulni a DPASE, így a Taksony meg tudta őrizni az előnyét. Így jutottunk el a 65. percig, amely az eddigi meccseken vízválasztó volt, hiszen ekkor vált láthatóvá a dunaújvárosiakon a fáradtság. Most azonban jobban bírták a fiúk, hiszen a meccs hajrájához közeledve sikerült egyenlíteni. Ezúttal a csapatkapitány, Szepessy hozta az extrát, aki remek fejessel vette be Iváncsics kapuját (1-1). Az egyenlítés ráadásul plusz erőt adott az újvárosiaknak, akik a rendes játékidő utolsó percében Szepessy újabb, immár győzelmet érő góljával a vezetést is megszerezték (1-2), hiszen a hosszabbításban sikerült megőrizni az előnyt, így végül a DPASE megszerezte újabb idegenbeli győzelmét.

Taksony SE GP Solar – Dunaújváros PASE 1-2 (1-0)

Taksony SE GP Solar: Iváncsics – Hegedűs, Hesz, Szalay, Kákonyi, Patály, Nyéki (Kozári a 77. percben), Wágner (Silachi a 46. percben), Gálfi, Eichenvalder (nagy a 74. percben), Nádházi. Vezetőedző: Szabados Tamás.

Dunaújváros PASE: Pokorni – Kis, Busa (Al-Sheraji 74.), Dorogi, Horváth, Csendes, Beszterczei (Áman, 82.), Puskás, Hompót, Kovács, Tóth (Szepessy, 62.). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Elkészült a kupa és a bajnokság versenykiírása

2020. július 07. (kedd)

A BVSC, a III. ker. TVE, a Szeged és a Honvéd lesz a címvédő DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapatának ellenfele a Magyar Kupa csoportkörében.

Munkaruhát öltöttek a kézilabdázók

2020. július 06. (hétfő)

Megkezdte a felkészülést a 2020/2021-es szezonra a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Borulni fognak idén az erőviszonyok

Ahhoz, hogy kialakítsák az amerikai futballisták idei versenynaptárát, felméréseket is végzett a szövetség a csapatok között.

A liga egyik legjobbja is marad a Bikáknál

2020. július 05. (vasárnap)

Garret Hughson a 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatát erősíti majd.

Hogyan sportoljunk a kánikulában?

Ezen a héten erről faggattuk Dóczi Zsuzsit, ő mit javasol. Mozogjunk, vagy sem?

Idén is lesz birkózó-vb

A nemzetközi szövetség (UWW) szombati döntése értelmében év végén idén rendhagyó módon megtartják a birkózó-világbajnokságot.

Véghajrá előtt a kupában

2020. július 04. (szombat)

A Tízpróbások és az SZP-Asztalos együttesei jutottak be a Dunaújváros Kupa fináléjába.