Közel volt a bravúr!

spigott - 2019. szeptember 7. 20:01

Hiába küzdött óriásit, végletekig kiélezett csatában szenvedett egygólos, 26-25-ös vereséget az Érd elleni hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Az Érd elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata. György László tanítványaira nem várt könnyű feladat a remek erőkből álló vendégek ellen, s mint azt vezetőedzőnk a találkozó előtt elmondta, ahhoz, hogy pontot, netán pontokat szerezzenek, mindenkitől tudása legjavára lesz szükség.
A mérkőzés előtt kisebb ünnepségre is sor került, ugyanis Cserna Gábor polgármester a DKKA örökös tagját, a csapatért ötven éve szurkoló Kovács Istvánt köszöntötte, majd az U19-es Európa-bajnok érdi Schatzl Natalie mellett a tavalyi felnőtt bajnokság góllövőlistájának második helyezettje, Szekerczés Luca, az U17-es Európa-bajnokságon aranyérmes Németh Kata és Koronczai Petra, az U18-as strandkézilabda Eb-n első helyezett Braun Csenge és Husti Hanna, illetve a szerb U19-es B Európa-bajnokságon aranyérmes Jovovity Jovana vehetett át ajándékot városunk első emberétől.

Az már a találkozó elején látszott, hogy mindkét gárda a jó védekezést helyezi előtérbe, nehezen kerültek ziccerbe a játékosok, ráadásul az első hat támadásból Csapó és Janurik is két-két védéssel vette ki a részét. A vezetést ezzel együtt a mieink szerezték meg Szalai révén, s bár a vendégek gyorsan fordítottak, Csapó újabb védései, valamint Triscsuk és Szekerczés góljai után ismét a DKKA drukkerei örülhettek (3-2). az első tíz perc végéhez közeledve óriási rohanásba kezdtek a csapatok, hol a mieink, hol az érdiek vezettek, de több hiba, rossz lövés, eladott labda miatt is bosszankodhatott a két szakvezető (5-5). A félidő derekához közeledve újra feljavult a hazaiak védekezése, s a szerzett labdákból sorozatban három gólt is szereztek kézilabdázóink, s meg is léptek 8-5-re ellenfelüktől.

Szalai, Triscsuk és Sirián is eredményesen támadta a vendégek falát, s a kiharcolt heteseket Szekerczés kíméletlenül bevágta, így a 19. percben már 10-6-ra vezetett a Kohász. Jött is azonnal az érdiek időkérése, de a Kohász ekkor szárnyakat kapott, egy jó védekezés és Csapó védése után Szalai duplázott, s a 20. percben már 12-6-os dunaújvárosi előnynek örülhettünk.

Meg azonban nem nyugodhattunk, mert törvényszerű volt, hogy lesz egy kisebb visszaesés, s ez be is következett, mert egy ötperces dunaújvárosi gól nélkül időszak alatt a vendégek kétszer is betaláltak, így a 25. percben György Lászlónak is időt kellett kérnie (12-8). Az újra magukra találó érdiek a rövid pauzát követően is jól védekeztek, míg a mieink kapuja előtt Kisfaludy volt tarthatatlan, így a 28. percre újra teljesen nyílt lett a meccs (12-11). A félidő vége előtt másfél perccel Szekerczés végre megtörte a Kohász gólcsendjét, de azonnal jött a válasz a túloldalon, így a szünetre 13-12-es dunaújvárosi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második felvonást is jobban kezdte ellenfelénél a Kohász, mely Szalai, Szekerczés és Ferenczy találatainak köszönhetően ismét meglógott egy kicsit az érdiektől (16-13). Ezt azonban nem sikerült meglovagolnia kézilabdázóinknak, akik az első tíz perc végéhez érve ismét többet hibáztak a kelleténél, s ezt könyörtelenül ki is használták az érdiek, így a 41. percben ismét időt kellett kérnie vezetőedzőnknek (17-17). Kiss Nikolett kiállításai alatt bőven megvolt a lehetőség arra, hogy újra ellépjünk az érdiektől, ám sorozatban követtük el a hibákat, így a 46. percben Tóth Gabriella találata után már az ellenfél állt közelebb a sikerhez (18-19).

A mérkőzésből hátralévő idő óriási izgalmakat ígért, s nem is tévedtünk, mert a hajrához közeledve rendre az érdiek szerezték meg a vezetést, ám a továbbra is parádésan küzdő Kohász folyamatosan egyenlíteni tudott, így még öt perccel a meccs vége előtt sem lehetett megjósolni, hogy ki örülhet majd a találkozó végén (24-24). Nagyon rosszkor jött azonban Mihály Petra kiállítása, mely alatt Schatzl Natalie kétszer is bevette a dunaújvárosi kaput, s bár a hajrában Szalai Babett még visszahozta a dunaújvárosi reményeket a pontszerzésre, utolsó támadását "lepörgette" az érdi csapat, mely a nyári felkészülési meccsekhez hasonlóan a bajnokságban is egy góllal győzte le kézilabdázóinkat (25-26).

György László: - Küzdöttünk, hajtottunk, már hat góllal is vezettünk, de sajnos nem használtuk ki a lehetőséget, pedig később is volt még esélyünk arra, hogy eldöntsük a mérkőzést. Hibáztunk, rossz döntéseket hoztunk, viszont felvállaltuk a harcot, a küzdelmet, nagyon akartak a lányok, de sajnos nem sikerült pontot szereznünk.

DKKA – Érd 25-26 (13-12)

DKKA: Csapó – Grosch 1, Ferenczy 2, Szalai 7, Sirián 1, Triscsuk 3, Kazai. Csere: Stojak (kapus), Szekerczés 7, Nick, Molnár 3, Cavlovic, Mihály 1, Bouti, Jovovity, Koronczai. Vezetőedző: György László.

DKKA – Érd 25-26

DKKA – Érd 25-26 - fotó: Ónodi Zoltán

Focival ünnepeltek a kispályások

2024. már. 18.

A Carissa Virág csapatának végső sikerét hozta a Rácalmási Sportcsarnokban rendezett A XIV. Dunabau Deák Senior Foci Kupa március 15-én.

A sereghajtóhoz látogatnak a futsalosok

Érden, a WPC Meister-Érd SZISE elleni összecsapással folytatja az NB II-es bajnokság alsóházi rájátszását a Dunaújváros futsal együttese ma este fél kilenctől.

Kijutott az olimpiára a magyar férfi kézilabda válogatott

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

Nem ment Szekszárdon a DFC-nek

Kétgólos vereséget szenvedett Szekszárdon a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III nyugati Csoportjának újabb fordulójában vasárnap délután.

Hullámzó játék, felemás eredmények

2024. már. 17.

A dobogóst legyőzték, az ötödik helyezett Dággal azonban már nem bírtak a DSE Röplabda Akadémia fiataljai a korosztályos bajnokságban.

Szoros vereség a fővárosban

Hiába hajrázott nagyot, egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros elleni fővárosi bajnokin a DFVE női vízilabda csapata.