Továbbra is hibátlan a DUE Maarsk Graphics

Szárszó Lajos - 2019. október 12. 19:21

Az Eger ellen aratott sikerének köszönhetően sorozatban a negyedik győzelmét aratta a női vízilabda OBI-ben a DUE-Maarsk Graphics csapata.

Az eddig három meccséből hármat megnyerő DUE-Maarsk Graphics női vízilabdázói ezúttal Jól kezdett a DUE, hiszen miután sikerült kivédekezni az első hazai akciót, a viszonttámadásból Mahieu harcolt ki büntetőt, melyet Garda Krisztina értékesített (0-1). A következők akciók pedig még jobban sültek el, hiszen rendkívül szép akciók végén Mahieu és Garda találtak be Magyari kapujába (0-3). A villámrajt után Gurisatti Gréta szabaddobása kerülte el a kaput, majd Horváth Brigitta blokkolta Tóth lövését. A másik kapunál Magyari mutatott be szép védést Horváth lövésénél, majd a viszont akciónál emberhátrányba kerültünk. Azt Szilágyi Dorottya használta ki (1-3), majd egy támadó hibát Polák Zsófia bosszult meg (2-3). Ezzel gyorsan elfogyott a biztos előnyünk, mely a negyed végére kettőre nőtt, miután Garda emberelőnyből talált a kapuba (2-4). A második nyolc perc ráúszását Vályi Vanda nyerte, mely egyből emberelőnyt hozott, amit Mahieu harcolt ki. Gól azonban ebből nem született, mert Horváth lövését Magyari remek mozdulattal védte. Az ellentámadásból viszont Szilágyi Dorottya vette be Aarts kapuját (3-4), vagyis megint megkezdte felzárkózását az Eger. Egy-egy támadó hibát vétettek a lányok mindkét kapu előterében, majd Gurisattit blokkolta le Polák Zsófia. Szerencsére a kapunk előterében Menczinger követett el támadó hibát, így az egyenlítés elmaradt csakúgy, mint Szilágyi büntetőjénél, melyet Aarts védett hatalmas bravúrral. Ebben az időszakban viszont feljavult a hazai védekezés, így nem sikerült ismét kettővel ellépni, mely magával hozta az Eger egyenlítését, ami Szilágyitól érkezett, aki második büntetőjét már biztos kézzel értékesítette (4-4). A negyed hajrájában Horváth lövését fogta megint Magyari, majd Garda ötméteresből vette vissza az előnyt (4-5). A nagyszünet után a hazaiak hozták el a labdát, de kiváló védekezés, majd nagyszerű akció végén Horváth szerezte meg a csapat hatodik gólját (4-6). A folytatásban megoldottak a lányok egy emberhátrányos védekezést, míg a túloldalon Brezovszki Gerda értékesítette az előnyt (4-7). Megint meg volt a biztos előny, ráadásul Aarts megint remekelt a kapunkban, majd mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás. A folytatásban a védelmek remekeltek, majd a három perces gólcsendet Gurisatti Gréta büntetőből szerzett gólja törte meg (4-8). A negyedből hátralévő időben még egy találat esett, melyet Szilágyi Dorottya szabaddobásból szerzett (5-8), de az utolsó nyolc perc előtt a háromfás vezetés elég megnyugtató volt. A záró részben talán ami a legfontosabb volt, hogy tartotta előnyét a DUE. Bár gólt nem szerzett, de hátul a védekező retesz jól zárt. Három perc elteltével Garda használta ki az újabb emberelőnyt (5-9), mellyel bebiztosította a csapat újabb, immár negyedik győzelmét. Szmodics lövése nem talált kaput, viszont a másik oldalon Horváth Brigitta megszerezte önmaga második gólját (5-10). Ettől kezdve már csak formalitás volt az utolsó három perc lejátszása, hiszen az ötgólos előnyt innen már nem lehetett elvenni. Ennek megfelelően a DUE végig kijátszotta a támadó idő adta lehetőségeket, de a slusszpoén Ziegler Diánától érkezett, aki remek akciógólt szerzett (5-11). Menczinger lövését védte az utolsó percben Aarts, mely egyben a meccs utolsó izgalmas jelenete lett volna, ha a másik oldalon Sajben nem harcolt volna ki büntetőt, melyet Garda értékesített (5-12). A DUE Maarsk Graphics ezzel a sikerrel továbbra is veretlen az idei bajnokságban!

Fotó: DO-archív

Lillafüredi Ásványvíz-ZF-Eger – DUE Maarsk Graphics 5-12 (2-4, 2-1, 1-3, 0-4)

Vezették: Debreceni Nóra és Juhász Gábor

Lillafüredi Ásványvíz-ZF-Eger: Magyari – Szilágyi D. 4, Menczinger, Katona, Tóth, Czigány, Vályi F. Cserék: Dobi, Molnár, Pulyblank, Szmodics, Szilágyi Sz., Polák 1, Aranyi. Vezetőedző: Biros Péter

DUE Maarsk Graphics: AartsGurisatti 1, Horváth 2, Mahieu 1, Garda 6, Ziegler 1, Vályi V. Cserék: Kiss – Brezovszki 1, Sajben, Szabó, Huszti, Szellák, Vezetőedző: Mihók Attila