Fájdalmas hazai vereség

2019. november 17. (vasárnap) 18:30 - spigott

Hiába vezetett még az első félidő után, kettős emberhátrányban, az utolsó percekben kapott góllal szenvedett vereséget a Dabastól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

A nyolcadik helyezett Dabas elleni hazai mérkőzéssel folytatta az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit ma délután négy órától a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely bizakodva, győzelmi reményekkel várta idei tizenötödik bajnoki találkozóját.
Melyet lényegesen jobban is kezdett ellenfelénél Lőrincz Emil együttese, ugyanis az első tíz percben egyértelműen az történt a pályán, amit a mieink elterveztek. Előbb Kovács lőtt nagyon veszélyesen, s csak Kersák bravúrjának volt köszönhető, hogy nem szerezte meg a vezetést a DPASE, majd a szögletből Beszterczei fejelt a kapufára, de onnan sajnos kifelé pattant a labda. A vendégek ekkor csak a védekezéssel tudtak törődni, támadásra szinte semmi erejük nem jutott, s ha át is tudtak jönni a mieink térfelére, semmi veszélyt nem jelentettek a hazai kapura.

A 23. percben Kis Balázs is fejelt egy kapufát, majd a 28. percben három az egy ellen vezethette támadását a DPASE, s bár a vendégek védője el tudta rúgni a labdát, az Bíró Ákos lábáról a vendégek kapujába hullott (1-0). A gól után valamelyest visszább álltak a mieink, inkább előnyüket őrizték, de et sikerrel tették, mert a dabasiak továbbra sem tudták veszélyeztetni a hazai kaput.

A térfélcserét követően húsz percig gyakorlatilag semmi említésre méltó nem történt, mert a mieink nem nagyon erőltették a támadásokat, míg a vendégek továbbra sem tudtak még a hazai kapu közelébe sem kerülni. A játékrész derekán azonban két perc alatt minden megváltozott, mert előbb Csendes szedett össze két sárga lapot pillanatok alatt, majd Tóth Ákos szabálytalankodott piros lapot érően, vagyis kettős emberelőnybe került a Dabas.

A következő ziccer így is a mieink előtt adódott, de Kovács tizennégy méterről a kapu fölé lőtt. A vendégek mezőnyfölénye a 79. percben sajnos góllá érett, miután Takács fejelt a bal alsóba tíz méterről, majd a 90. percben a győztes találatot is megszerezte a Dabas Popov Patriknak köszönhetően, aki egy élesen belőtt labdát továbbított közelről a kapuba (1-2).

DPASE – FC Dabas 1-2 (1-0)

Gólszerzők: Bíró a 28., illetve Takács a 79., Popov a 90. percben.

DPASE: Pokorni, Kis, Biró, Dorogi, Horváth, Csendes, Beszterczei, Puskás, Kovács, Tóth, Barna. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

FC Dabas: Kersák, Kovács, Molnár, Márton, Sánta, Szabó, Erős, Csepregi, Fritz, Eördögh, Popov. Vezetőedző: Kerekes Barna.

Nem volt esély az UVSE ellen

2020. február 24. (hétfő)

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni hazai bajnokin.

Hard Dog Race Dunaújvárosban is

Városunkba érkezik március 14-én a Hard Dog Race elnevezésű futóverseny, melynek főbb céljai közé tartozik a megfelelő kutyatartási kultúra elsajátítása és mindennapi alkalmazása.

Elmaradt a visszavágás

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni az Ares HC dolgát a DUE RFT floorball csapata a két gárda vasárnapi bajnokiján.

Hozta a kötelezőt a Dunaferr

2020. február 23. (vasárnap)

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a PTE-PEAC elleni hazai találkozón a Dunaferr SE röplabda csapata.

Egyre nagyobb bajban az Acélbikák!

A negyeddöntős párharc második mérkőzését is elveszítette a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, így az Újpest kényelmes előnyből várhatja a fővárosi folytatást.

Elvárható a győzelem

A sereghajtó PTE-PEAC ellen csak a három pont megszerzésének célja lebeghet a Dunaferr SE röplabdázóinak szeme előtt.

Hátrányban az Acélbikák

2020. február 22. (szombat)

Hazai környezetben szenvedett 4-1-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Újpesttől az Erste Liga rájátszásának első mérkőzésén.