Győzelemmel avatta a DUE az uszodát

Szárszó Lajos - 2019. november 16. 20:13

Kétgólos különbséggel győzte le a DUE-Maarks Graphics együttese az FTC csapatát az első osztályú bajnokságban a hosszú idő óta újra a Fabó Éva Sportuszodában megrendezett rangadón.

A DUE-Maarsk Graphics 2018. október 6-án, a Szentes elleni 14-5-ös győzelemmel búcsúztatta a felújítás előtt álló Fabó Éva Sportuszodát, melyet a mai napon, vehettek birtokba ismét a lányok. Ráadásul igazi rangadóval, az FTC Telekom elleni derbivel. Mivel mindkét alakulat remek formában van, a DUE zsinórban 14. győztes meccsén van túl, míg az FTC ellen csak az utolsó pillanatokban tudta megszerezni egyenlítő találatát az UVSE, így hatalmas meccsre volt kilátás. Ennek megfelelően telt meg a lelátó, hogy a rangadóhoz méltó hangulat fogadja a csapatokat. Kasó fogta az első lövést, de Garda Krisztina lövése már utat talált a kapuba (1-0). A következő támadásunk ismét bement, ezúttal Vályi bombája zörgette meg a hálót, majd Gurisatti növelte előnyünket (3-0). Remek volt tehát a kezdés, mind támadásban, mind védekezésben, majd felvette a ritmust az FTC is, de ez gólban nem mutatkozott meg egészen a nyolcadik percig. Ekkor Muzsnay emberelőnyből volt eredményes (3-1).

A második negyedben jobban összeállt mindkét oldal védekezése, és a kapusok is mindent fogtak. Garda átlövését azonban nem védhette Kasó (4-1), majd Illés megpattanó labdája talált utat a hazai kapuba (4-2). Miután Garda bombáját blokkolták a vendégek, majd elől eladtunk egy labdát, ráadásul Vályi átlövését fogta Kasó, törvényszerű lett volna az FTC találata, de Laura fogta a vendégek ejtését. Így kétgólos előnnyel fordulhattunk, de hiába, hiszen Máté találatával csökkent az előny (4-3), majd Tóth Csabai egyenlített (4-4). Erről a négyről Horváth mozdította el csapatunkat, erre viszont Kövesdi válaszolt (5-5). A gyors gólváltás folytatódott, hiszen Gurisatti és Illés is betalált (6-6), majd a Fradi kapusa, Kasó védett egy lapos lövést. A következő három akciónk sem sikerült, de szerencsére hátul stabilak voltunk. A záró nyolc percre maradtak az izgalmak, melynek ráúszását Vályi magabiztosan nyerte, de az akciót nem sikerült góllal befejezni. A zöld-fehérek védekezése is nagyon feljavult, teljesen lezárták a passzsávokat, de azt szerencsére Garda fel tudta törni (7-6). Brezovszki ejtését ütötte ki Kasó, viszont a túloldalon Kövesdi betalált (7-7). Remek védekezés után Gurisatti lőtte a nyolcadik gólunkat (8-7), majd Garda a kilencediket, egy perccel a vége előtt Garda Krisztina (9-7). Ezzel pedig végleg eldöntötte a meccset, így győzelemmel tértek haza lányaink!

DUE Maarks Graphics – FTC Telekom 9-7 (3-1, 1-1, 2-4, 3-1)

Vezették: Marjay Zsolt, Kovács Soma

Dunaújváros: Aarts – Gurisatti 3, Horváth 1, Mahieu, Garda 4, Ziegler, Vályi 1. Cserék: Kiss - Brezovszki, Sajben Szabó, Huszti, Szellák. Vezetőedző: Mihók Attila

FTC Telekom: KasóMáté 1, Pőcze, Kövesdi 2, Illés 2, Tóth Csabai 1, Ráski. Cserék. Neszmély – Petik, Krénusz, Muzsnay 1, Huszti, Hajdú, Gémes. Edző: Béres Gergely

Uszodaavató meccs

Uszodaavató meccs - fotó: Sándor Judit

Nem borult a papírforma Miskolcon

Három szettben szenvedett vereséget Miskolcon a DKSE röplabda csapata az Extraliga alsóházának szerda esti összecsapásán.

Biztos siker a felnőttek között

A Szigetszentmiklós elleni hatgólos győzelemmel folytatta az NB II-es felnőtt bajnokság alsóházi pontvadászatát a DKKA U21-es együttese.