A fordulás után ébredt a Kohász

2019. december 18. (szerda) 23:08 - spigott

Második félidei jó játékának köszönhetően aratott hétgólos győzelmet a Mosonmagyaróvár elleni edzőmeccsen a DKKA felnőtt csapata.

A Mosonmagyaróvár elleni hazai fellépéssel folytatta edzőmérkőzései sorozatát ma délután öt órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata. György László tanítványai nem a legjobban kezdtek, egymás után három támadásukat is elrontották, s mivel a vendégek nem tették meg ugyanezt, így már a 3. percben 3-0-ra vezetett az ellenfél. Nem sokáig szerencsére, mert védekezése mellett támadójátékát is összekapta együttesünk, mely sorozatban öt gólt szerezve fordított (5-3). A folytatásban felváltva szerezték találataikat a csapatok az edzőmeccshez képest igen kemény csatában, de az utolsó tíz perchez érve még mindig a mieinknél volt az előny (10-9). A hajrában azonban újra jöttek a hibák, több eladott labda, kihagyott helyzet miatt bosszankodhattuk, így a Mosonmagyaróvár nemcsak egalizált, hanem fordított is, s a szünetre 13-11-es vezetéssel vonulhatott.

Miklán Klaudia felvétele!

A második felvonásra látványosan feljavult a Kohász védekezése, valamint támadójátéka is, s egy újabb 5-0-s rohammal sikerült fordítani úgy, hogy az első negyed órában mindössze egyetlen találatot engedélyeztek kézilabdázóink a vendégeknek (16-14). Együttesünk a folytatásban is uralta a meccset, s hiába kért időt Bognár Róbert, tovább nőtt a két gárda közti különbség (20-14). Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, s bár a folytatásban valamelyest pontosított játékán a Mosonmagyaróvár, a mieink magabiztosan tartották előnyüket, s végül 28-21-es győzelmet arattak.

György László: - Az első félidőt nem a legjobb mentalitással kezdtük, mintha színházba mentünk volna, nem munkába, de a szünetben rendeztük a sorokat, így a fordulás után látottakkal már elégedettek lehettünk.

DKKA – Mosonmagyaróvár 28-21 (11-13)

A DKKA gólszerzői: Kazai 9, Szekerczés 5, Ferenczy 2, Bouti 2, Szalai 2, Grosch 2, Mihály 2, Triscsuk 1, Nick 1, Sirián 1, Cavlovic 1.

Megvannak a liga legjobbjai

2020. május 30. (szombat)

Hat egyéni kategóriában hirdettek végső győztest pénteken az Erste Liga különdíjainak odaítélésénél.

Újra együtt edzenek a válogatott birkózók

A héten megkezdték a közös munkát a magyar birkózó-válogatott tagjai, akik Sike András kötöttfogású kapitány szerint a körülményekhez képest jó állapotban érkeztek vissza a hosszú kényszerpihenőről.

Azari Zsolt rangos elismerése

2020. május 29. (péntek)

A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának kapitánya, Azari Zsolt kapta meg idén az Erste Liga Mr. Spirit díját.

Már Tokióig terveznek

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.