Fontos győzelem!

2020. január 24. (péntek) 19:51 - spigott

Az első félidőben még akadozott a gépezet, ám a fordulás után bedarálta a Békéscsabát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a két gárda szekszárdi összecsapásán.

A bajnoki alapszakasz második körének első mérkőzését játszotta ma este hat órától Szekszárdon a Dunaújvárosi Kohász kézilabda Akadémia csapata. A tabella nyolcadik helyén álló dunaújvárosi alakulat az utolsó előtti Békéscsaba ellen húzott ezúttal szerelést, s bár nem várt könnyű meccs az akadémistákra, a cél nem lehetett más, csak a két pont megszerzése.

György László vezetőedző a mérkőzés előtt elmondta, hogy elsősorban védekezésben kell fejlődniük a Vác elleni meccshez képest, ám az első percekben ez nem igazán sikerült, ugyanis alig telt el öt perc a találkozóból, mikor már négy kapott gólnál járt együttesünk (3-4). Innen ugyan még egyszer sikerült egyenlíteni, ám Vukajlovics és Marincsák lövései ellen nem volt orvosság, s mivel támadásban is megakadtak a mieink, a 12. percben már hárommal meglépett a vendégcsapat (5-8). A játékrész derekához közelítve azonban a pálya mindkét oldalán összekapta magát a Kohász, mely Sirián és Szalai góljaival a 17. percre egyenlített, így a vendégek azonnal időt is kértek (9-9). A rövid pauza segített is ellenfelünknek, mely egy újabb 3-0-s rohammal húzott el a mieinktől, igaz ehhez az is kellett, hogy kézilabdázóink két ziccert is kihagyjanak (9-12). György László a 21. percben hívta magához tanítványait, s ezt követően a Békéscsaba is elkezdett hibázni, így a DKKA előbb felzárkózott, majd a 26. percben Szekerczés pontos lövésével végre a vezetést is magához ragadta (14-13). A félidő hajrájában hiába támadhatott azonban többször is előnyének növeléséért csapatunk, rendre jött egy bosszantó technikai hiba, vagy egy kihagyott ziccer, így bőven ígért még izgalmakat a folytatás.

Szekerczés Luca kilenc góllal vette ki részét a Kohász sikeréből (Képek: DO-archív)

A második felvonást szerencsére élesebben kezdte a Kohász, mely Kazai és Bouti találatainak köszönhetően 16-13-ra meglépett ellenfelétől, s mivel Kopecz góljára is gyorsan válaszolt Triscsuk, a 35. percben újra időt kértek a vendégek (17-14). A rövid szünet után sajnos Kopecz Barbara szenvedett súlyosnak tűnő térdsérülést, s ez meg is zavarta a vendégeket, akik támadásban és védekezésben is visszaestek, így Triscsuk és Szekerczés újabb góljai után már 20-15-ös vezetésnek örülhettünk. A vendégek azonban nem akartak leszakadni, s Cavlovic második kiállítása alatt visszajöttek három találatra, így a 44. perchez érve újra teljesen nyílt lett a meccs (23-20). A Kohász azonban ismét tudott váltani, Csapó két védése után Szekerczés és Szalai is betalált, így a 49. percben ismét valamivel nyugodtabban követhettük figyelemmel a játékot (26-21). Főleg úgy hogy Csapó újabb védései után Nick és Bouti volt eredményes, így az 53. percre eldőlt a mérkőzés (28-21). A mérkőzés hajrája így már nem hozott túl sok izgalmat, s bár az utolsó percek nagy rohanásában valamivel feljebb jött az ellenfél, a Kohász végül magabiztos, 32-27-es sikerrel gyűjtötte be a bajnoki pontokat.

DKKA – Békéscsabai ENKSE 32-27 (14-13)

DKKA: Csapó – Mihály 1, Szekerczés 9 (6), Sirián 2, Nick 2, Bouti 4, Kazai 3. Csere: Stojak (kapus), Szalai 4, Cavlovic, Triscsuk 4, Molnár 1, Ferenczy 2, Jovovity, Braun. Vezetőedző: György László.

Elhunyt Kasziba István röplabdaedző

2020. augusztus 08. (szombat)

Hosszan tartó, súlyos betegség után, szombat hajnalban 74 éves korában elhunyt Kasziba István nyolcszoros bajnok röplabdaedző, a magyar női válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

Gyulai Memorial - A 110 gát világbajnoka és Európa-bajnoka is indul a zártkapus viadalon

A férfi 110 méteres gátfutás lehet majd az augusztus 19-i Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj egyik csúcsszáma, mivel a világbajnokság amerikai, illetve az Európa-bajnokság francia címvédője is rajthoz áll.

Itthon javíthat a DPASE

Az ESMTK elleni hazai találkozóval folytatja a bajnoki küzdelmeket vasárnap este fél hattól a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Újra medencébe ugranak a legendás olimpiai bajnok vízilabdázók

2020. augusztus 07. (péntek)

A férfi vízilabda Magyar Kupa jövő heti helyosztói kísérő eseményeként rendezik a Waterpolo Masters Summer Cup elnevezésű kupát, melynek keretében újra medencébe ugrik az olimpiai bajnok legendákból álló Millennium Masters gálacsapat.

Gólzáporos siker Érden

Kisebb hullámvölgyekkel együtt is sima, nyolcgólos győzelmet aratott érdi felkészülési mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.

Bertók Róbert az új kapitány, Erdei lemondott

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) elnöksége Bertók Róbertet nevezte ki a válogatott szövetségi kapitányának.

Magyarországon is lehetnek európai kupaselejtezők

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) felajánlotta segítségét az európai szövetségnek (UEFA) azért, hogy a koronavírus-járvány ideje alatt is zökkenőmentesen tudják lebonyolítani a nemzetközi kupasorozatok selejtezőit.