Négyből négy – csoportelső a magyar válogatott

2020. január 17. (péntek) 20:10 - spigott

A görögök ellen sem hibázott a magyar női vízilabda válogatott a budapesti Európa-bajnokságon.

Három győzelem után a görögök ellen ugrott medencébe ma este hét órától a magyar női vízilabda válogatott a budapesti Európa-bajnokságon. A két gárda a közelmúltban megrendezett dunaújvárosi tornán már találkozott egymással, s akkor a mieink nagyon sima, 16-8-as sikert arattak, ám abban biztosak lehettünk, hogy ezúttal lényegesen nehezebb mérkőzés vár a három dunaújvárosi játékossal felálló magyar együttesre.

A görögök az első negyedben bizonyították is, amit már korábban is sejtettünk, hogy lényegesen többre képesek annál, amit a Fabó Éva Sportuszodában mutattak. Hiába szerzett ugyanis Garda korán vezetést a mieinknek, az ellenfél gyorsan fordított, majd Garda újabb találata után is mattolta a magyar védelmet. Az emberelőnyöket jól játszották meg vízilabdázóink is, ám vetélytársunk sem hibázta el ezeket, így rendre a mieinknek kellett futni az eredmény után. Ezt azonban sikerrel tették Vályiék, így az első negyed 4-4-es döntetlennel ért véget, s bár a második felvonást is a görögök kezdték góllal, Gurisatti és Illés találataival a 12. percben sikerült fordítani (6-5). Innen még egyszer egyenlített ellenfelünk, ám Parkes duplájára már nem volt válaszuk, így a félidei pihenőre 8-6-os magyar vezetéssel vonultak a felek.

Garda Krisztina volt a magyar csapat legeredményesebb játékosa! (Képek forrása: MTI/Szigetváry Zsolt)

A harmadik negyedre tovább javult a mieink védekezése, hiába próbálkoztak ugyanis egyenlő létszámban, vagy emberelőnyben a görögök, rendre jött egy blokk, vagy Gangl védett biztosan, így sikerült erőzni az előnyt. A játékrész hajrájára támadásban is összekapta magát a csapat, s két "dunaújvárosi" góllal, Garda és Vályi találatainak köszönhetően 10-6-os fórral vághatott neki az utolsó nyolc percnek. Melyet Parkes kezdett újabb góllal, ám továbbra sem nyugodhattunk meg, mert a Kocia duplájával pillanatok alatt visszajött háromra a görög csapat, s mikor Ninu is betalált a 28. percben, újra nyílt lett a meccs (11-9). Nem sokáig, mert Garda negyedik gólja végleg eldöntötte a találkozót, melyet végül a mieink nyertek 13-10-re, s ezzel a szerbek elleni vasárnapi meccs eredményétől függetlenül megnyerték csoportjuk küzdelmeit.

Magyarország – Görögország 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)

Magyarország: Gangl - Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 3, Keszthelyi, Garda 4. Csere: Szilágyi, Illés 2, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska. Szövetségi kapitány: Bíró Attila.

Azari Zsolt rangos elismerése

2020. május 29. (péntek)

A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának kapitánya, Azari Zsolt kapta meg idén az Erste Liga Mr. Spirit díját.

Már Tokióig terveznek

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.

Augusztusban kell csúcsformában lenni

2020. május 27. (szerda)

Némi meglepetést azért okozott kenusaink számára a szolnoki tesztviadal, ám ettől még nem alakítják át felkészülésüket, mert a nyár végére kell időzíteni a versenyformát.