Siker a ráadásban

2020. január 14. (kedd) 16:46 - spigott

Hiába a nagy fölény, csak a hosszabbításban tudta legyőzni a KMH csapatát a Dunaújvárosi Acélbikák U21-es együttese a bajnokság legutóbbi fordulójában.

A tabella negyedik helyén álló KMH SE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatta az U21-es bajnokság B csoportjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mivel a kélt gárda eddigi meccseit rendre a mieink nyerték, így ezúttal is Láng Csaba tanítványai számítottak az esélyesebbnek, ugyanakkor a találkozó nem kezdődött túl jól fiataljaink számára, ugyanis a hazaiak már a 20. másodpercben megszerezték a vezetést.

A folytatásban hiába játszott nagy fölényben a DAB, s hiába lőtt több mint ötven alkalommal kapura, egészen a meccs hajrájáig nem tudott egyenlíteni. A hosszú gólcsend az 58. perc elején tört meg, mikor Gebei Gergely végre bevette a hazaiak ketrecét, ám újabb találatot már nem sikerült szerezni a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás szerencsére nem tartott sokáig, mert a Bikák góljának szerzője a 62. percben ismét mattolni tudta Kapin Bendegúzt, így ha komoly nehézségek árán is, de sikerült kiharcolni a győzelmet (1-2), melynek köszönhetően a mieink a második helyről várják következő meccsüket, melyet szerdán este játszanak a Ferencváros otthonában.

Megvannak a liga legjobbjai

2020. május 30. (szombat)

Hat egyéni kategóriában hirdettek végső győztest pénteken az Erste Liga különdíjainak odaítélésénél.

Újra együtt edzenek a válogatott birkózók

A héten megkezdték a közös munkát a magyar birkózó-válogatott tagjai, akik Sike András kötöttfogású kapitány szerint a körülményekhez képest jó állapotban érkeztek vissza a hosszú kényszerpihenőről.

Azari Zsolt rangos elismerése

2020. május 29. (péntek)

A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának kapitánya, Azari Zsolt kapta meg idén az Erste Liga Mr. Spirit díját.

Már Tokióig terveznek

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségének felkérésére Hüttner Csaba, és Weisz Róbert szövetségi kapitányok már júniusra beterjesztik a tokiói olimpiáig tartó felkészülési programokat és válogatási elveket.

Júniusban rendezik a tisztújító közgyűlést

Az elnökségi ülésen eldőlt, hogy június 20-án rendezik a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tisztújító közgyűlését.

Négy új érkező a Kohásznál!

2020. május 28. (csütörtök)

Érden játssza a 2020/2021-es szezon hazai mérkőzéseit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata, mely négy új játékos szerződtetését jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Kovács Bronson Zoltán is marad az Acélbikáknál

A 2020/2021-es szezonban is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának védelmét erősíti Kovács Bronson Zoltán.