Dunaújvárosi éremeső Szolnokon

spigott - 2020. szeptember 15. 12:37

Tizenhat dobogós helyezéssel zárták a Szolnokon megrendezett Masters Magyar Bajnokságot a Dunaferr SE kajak-kenusai.

Szolnokon rendezték meg a közelmúltban a kajak-kenusok Masters Magyar Bajnokságát, melyen hatvanhárom egyesület versenyzői mérték össze egymással erejüket. A népes mezőnyben idén is ott voltak a Dunaferr SE sportolói, akik ezúttal sem fukarkodtak a dobogós helyezésekkel, ugyanis kilenc arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel zárták a rangos viadalt, s végül az éremtáblázat hetedik helyén fejezték be a bajnoki küzdelmeket. A Dunaferr versenyzői közül Hubikné Tarján Éva és Vajda Attila is háromszor állhatott a dobogós legfelső fokára, ám előbbi két ezüstérmet is begyűjtött, így ezúttal ő lett a dunaújvárosi különítmény legeredményesebbje.

A Dunaferr SE dobogós eredményei

Aranyérem

Vajda József - C1 Férfi Masters 200 m 65-69 (00:56.309)
Vajda Attila - C1 Férfi Masters 500 m 35-39 (01:58.496)
Vajda József - C1 Férfi Masters 500 m 65-69    (02:21.476)
Vajda Attila - C2 Férfi Masters 200 m 45-49 (00:44.592)
Vajda Attila - C2 Férfi Masters 500 m 45-49    (01:59.684)
Kóti Dániel, Kóti Dávid - C2 Férfi Szabadidős és Egyetemista 200 m (00:45.408)
Hubikné Tarján Éva - K1 Női Masters 500 m 70-74    (02:55.839)
Hubikné Tarján Éva, Jászainé Hajdú Rozália - K2 Női Masters 200 m 70-74 (01:08.497)
Hubikné Tarján Éva - K2 Vegyes Masters 200 m 70-74 (01:05.137)

Ezüstérem

Kóti Dániel, Kóti Dávid - C2 Férfi Szabadidős és Egyetemista 500 m (02:01.211)
Vedelek István - K1 Férfi Masters 500 m 70-74 (03:10.139)
Jászainé Hajdú Rozália, Hubikné Tarján Éva - K2 Női Masters 500 m 60-64 (02:42.735)
Vedelek István, Jászainé Hajdú Rozália - K2 Vegyes Masters 200 m 70-74    (01:05.822)

Bronzérem

Kóti Dávid - C1 Férfi Szabadidős és Egyetemista 200 m (00:46.929)
Vedelek István - K1 Férfi Masters 200 m 70-74 (01:19.581)
Jászainé Hajdú Rozália - K2 Vegyes Masters 500 m 65-69 (02:34.671)

Eredményes utánpótlás

Pupp Viktória magabiztos győzelemmel lépett nagyot a válogatottság felé az év első országos válogató versenyén.