Dunaújváros Hetilap

Borovszky Ambrus: "A vasművet az enyémnek is érzem. Ott voltam a születésénél."

Öcaline - 2021. október 16. 18:43

Névadóra várják a városlakókat, ünnepélyesen avatják föl a Vasmű úton, a Martinász szobornál a Borovszky Ambrus Emlékparkot hétfőn délután.

Legendás, mi több, ikonikus alakja volt a város és a Vasmű történetének Borovszky Ambrus, akinek neve a kezdetektől összeforrt a az új város nagyipari komplexumával. A mindenki által "Boró" néven ismert kohóipari szakember 1950 tavaszától volt a Vasmű építésének helyi irányítója, majd 1953 decemberétől a Sztálin Vasmű igazgatója. A vasgyári "vezér" egy rövid időszakot leszámítva egészen 1975-ös nyugdíjazásáig volt a vállalatcsoport első embere – így az első évtizedek meghatározó személyisége is.
A Martinász szobornál kialakított Borovszky Ambrus Emlékpark ünnepi avatója október 18-án, hétfőn délután 15 órakor kezdődik, az eseményen Miskolczki Miklós újságíró, Dunaújváros díszpolgára mond beszédet, az ünnepi programban közreműködik Juhos Melinda és a Violin Iskola tánccsoportja.

Szép ünnep tiszteleg a város és a vasgyár jeles személyiségének emléke előtt – szeretettel várnak minden érdeklődőt!

(Forrás és illusztráció: dunaujvaros.hu)

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.