Gurisatti Gyula lőtt – aranyakat hozott haza!

Pálinkás István - 2015. február 15. 18:08

Három aranyérmet szerzett Gurisatti Gyula a hétvégén a Fertő tó ausztriai oldalán rendezett Pannon Profi versenyen az SH1A férfi pisztolyos kategóriában. Több kategória is szerepelt, de – mint mondta a versenyző – csak ebben lőhetett.

A csütörtök-péntek-szombati napokon zajló versenyen lékpisztolyban 60 lövést adtak le (alapverseny), majd következett a döntő. Az osztrák paralimpikonnal folytatott rivalizálás azonnal kiütközött, hiszen az egyik alapversenyt Gyula nyerte, a másikat ellenfele. A harmadik napon ismét Gyula vitte a pálmát az alapversenyen, ám ilyenkor ezek törlődnek, majd következik a 20 lövéses döntő – ebből mindhármat Gurisatti Gyula nyerte:

Ha világverseny van, akkor a legjobb nyolc kerül döntőbe az alapversenyből. Teljesen új szabály, tavaly január óta így van. Korábban hatvan értékelt lövés után került döntőbe a legjobb nyolc, majd a döntőbeli eredményt adták hozzá az alaphoz. Most lelőjük az alapot, ebből a legjobb nyolc kerül döntőbe, s mindenki nulláról indul. Ebben az új felállásban akár a nyolcadik is nyerhet. Többször volt már arra példa, hogy világcsúcstartó elsőnek került döntőbe, aztán elsőnek esett ki.

Örülsz?

Mindenképpen boldog vagyok, de a célom továbbra is az Európa Bajnokságra való készülés. Annyi volt, hogy az utolsó napi eredményem már Paralimpián is döntős helyezés. Aztán az első napom nem volt annyira jó, de a második, harmadik napon a döntőben is jót lőttem. Volt benne sok tízes! (szokásos módján nevet)

Egyetlen nap, hogy elcsíphettünk, hiszen ismét utazol?!

Hétfőn már Tatára megyek edzőtáborba, mert március hónap végén az első komolyabb versenyen, Angliában, közel 30-40 induló lesz jelen, tizenvalahány országból. Karácsony Gyuszi a felkészítőm, az öttusa válogatottnál lövészedző, valamint a KSI szakosztály lövészedzője irányítja a munkámat. Most lehetőleg minél több szituációs gyakorlatot veszünk majd, téthelyzetesen, ami ugyan löki az adrenalint, de neked meg uralkodni kell rajta. Akik a magyar élvonalba tartoznak, s nálam jobb lövők, ott lesznek, tanulni megyek, hogy erősebb versenyzőkkel döntőzzek. Nem magányos farkasként, egyedül lövöldözgetsz a lőtéren, hanem felmegy a pumpa, a vérnyomás – minden. Kőkemény munka, hogy elcsípd őket, hogy partiba legyél!

Egy hónap múlva mire figyeljünk?

Remélem, tudok majd jó eredménnyel szolgálni, illetve a riói kvóta megszerzése továbbra is célom, ami tavaly hajszálon múlott. Július, szeptember, november – ezekben a hónapokban ott kell lenni mindenhogyan, a biztatásokat pedig köszönöm! 

A rovat további hírei: Sport

Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen

Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen

2025. nov. 17.

Kiélezett, izgalmas csatában, szétlövés után aratott 4-3-as győzelmet a DAB jégkorong csapata a DEAC elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Drámai hajrában úszott el a vb-esély

Drámai hajrában úszott el a vb-esély

2025. nov. 16.

A magyar labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban kapott góllal 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap az ír csapattól a Puskás Arénában rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így harmadik lett a csoportjában és sorozatban tizedszer maradt le a vb-ről.

Mayer Gréta lett az ország legjobbja

Mayer Gréta lett az ország legjobbja

2025. nov. 16.

A DKSE kiválósága, Mayer Gréta szerezte meg az összetett aranyérmet a női mesterfokú bajnokságon, melyen Szilágyi Nikolett lett a második, míg a harmadik helyet Schermann Bianka érdemelte ki.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. nov. 16.

Az első félidőben tetemes hátrányt szedett össze Kisvárdán a DKKA csapata, mely hiába küzdött példamutatóan, végül ötgólos vereséget szenvedett szombat esti bajnokiján.

Harmadszor a DEAC ellen

Harmadszor a DEAC ellen

2025. nov. 15.

A tabellán ötödik DEAC elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga csatározásait a DAB jégkorong csapata vasárnap este fél héttől.

Kisvárdán szerepel a Kohász

Kisvárdán szerepel a Kohász

2025. nov. 15.

A hosszú utazás után egy igen keménynek ígérkező mérkőzés vár a DKKA női kézilabda csapatára a Kisvárda otthonában ma este hat órától.

"A Gebei" – avagy hogyan lesz rablóból pandúr a hoki jeges színpadán

"A Gebei" – avagy hogyan lesz rablóból pandúr a hoki jeges színpadán

2025. nov. 15.

Pályája egybeesett a magyar jégkorong legújabb aranykorával, ráadásul – sípmesterként – a sportág nemzetközi szinten legmagasabban jegyzett személyisége Gebei Péter. A Gebei – ez a címe annak a megjelenés előtt álló kötetnek, amely egyfelől az életpályát summázza, másrészt saját(os) nézőpontból a honi hoki elmúlt évtizedeinek történetét is összegzi.