Parázs Kupa: újra a pályán
Nyolc együttes részvételével rendezik meg szombaton a Parázs Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna küzdelmeit a Duna-parton.
A családi hétvége és a Parázs Varázs szervezésében rendezik meg szombaton a Parázs Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó tornát, melyen immáron harmadik alkalommal mérhetik össze egymással erejüket azok a csapatok, akik beneveztek az évről évre egyre népszerűbb viadalra. Az idei Parázs Kupán nyolc együttes küzdhet meg a minél szebb eredményekért, s ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, a résztvevőknek ezúttal is olyan fantázianevet kellett kitalálniuk, mely szorosan kapcsolódik a Parázs Varázs fő irányvonalához, a főzéshez és az ételekhez.

Az önkormányzat által támogatott, de a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség szervezésében sorra kerülő megméretést nagyon várja a DLSZ főtitkára, Petrás Gábor is, aki érdeklődésünkre elárulta, hogy idén a Lemezalakító szabadidőparkjának pályáján küzdhetnek meg egymással a résztvevők, s a legjobb csapatok mellett a különböző egyéni kategóriákban kiemelkedően teljesítőket is értékes díjakkal honorálják a Parázs Kupa eredményhirdetésén. A torna hivatalos programja szombaton délelőtt nyolc órakor kezdődik a csoportmérkőzésekkel, déltől már a helyosztókat rendezik meg, míg a döntőt délután kettő órától játssza le a sorozat két legjobb csapata.
A Parázs Kupa résztvevői és csoportbeosztása
"A" csoport: Fokhagymás Nápolyi, Spenót huszárok, hagymás Bab, Tökös Lecsó
"B" csoport: Diós tészta, Sült Guppi, Mákos Leves, Pörkölt Ördögök
A rovat további hírei: Sport
Újabb erdélyi túrán az Acélbikák
2025. okt. 24.
A tabella második helyén álló Brassó otthonában folytatják szereplésüket az Erste Liga alapszakaszában a DAB jégkorongozói ma este fél hattól.
Egyéni összetettben döntőztek a tornászok
2025. okt. 23.
Tizennyolcadik helyen végzett a jakartai tornász világbajnokság egyéni összetett fináléjában a DKSE kiválósága, Mayer Gréta.
Hozták a kötelezőt vízilabdázóink
2025. okt. 23.
Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.
Újabb dupla siker
2025. okt. 22.
A DFVE serdülő és ifjúsági vízilabdázói is magabiztos győzelemmel zárták a Tatabánya-Semmelweis OSC elleni mérkőzésüket a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.
Elismerték a világbajnokságok dunaújvárosi hőseit
2025. okt. 22.
A Gurics György Birkózó Centrumban köszöntötte a közelmúltban véget ért világbajnokságokon szereplő dunaújvárosi birkózókat Barta Endre alpolgármester.
Három döntős hely Jakartában
2025. okt. 21.
Székely Zója és Mayer Gréta is bejutott az egyéni összetett csütörtöki fináléjába a tornászok jakartai világbajnokságának selejtezőjéből.
DSTV: vár a ring
2025. okt. 21.
Településünk széles sportági kínálatának egyik jeles szereplője a Dunai Ökölvívó Sportegyesület. Az edzők elkötelezettek a sportág népszerűsítése mellett – a fiatalok mellett gondolnak az idősebb sportolókra, s persze azokra is, akik elsősorban hobbiszinten foglalkoznának az ökölvívással. Hangkép.








