Holnap Fut A Város

doszerk - 2017. szeptember 22. 12:53

Az őszi futóverseny hagyományaira épülve indították el a „Fut a város” elnevezésű sporteseményt tavaly az önkormányzat támogatásával.

A helyi Tourinform iroda és a Carissa Sportegyesület, vagyis a szervezők elsődleges célja, hogy minél több városlakót megmozgassanak ezzel a közösségi sportrendezvénnyel. Mintegy kétezren vesznek részt a belvárosi futóversenyen évről évre. Két távot jelöltek ki, amelyre várják a gyerekek, felnőttek, családok, profi és amatőr sportolók jelentkezését.

Tavaly a legfiatalabb résztvevő 2,5 éves, míg a legidősebb már a hetvenen is túl volt, őket ajándékkal lepték meg a szervezők. A futóverseny ingyenes, és nincs előzetes regisztráció sem. A sportesemény szeptember 23-án lesz, és a bemelegítés után 10 órakor rajtolhatnak a résztvevők a Városháza térről. A rövidebb, mintegy 1,5 kilométeres útvonal a Dózsa György úton át a Bartók Béla útra, majd onnan a Kossuth Lajos utca irányába, aztán a kis Vasmű útra vezet, végül a Városháza téren lesz a célállomás. A hosszabb, 3 kilométeres táv fél órával később, 10:30-kor indul, és abban tér el, hogy a Bartók Béla útról a Május 1. utca felé veszik az irányt a futók, majd az Ady Endre és a Kohász utcán, valamint a kis Vasmű úton át jutnak el a Városháza térre.

Dunaújvárosi éremeső Veszprémben

2024. máj. 29.

Huszonöt dobogós helyezéssel zárták a Veszprém Kupa elnevezésű négyfordulós sorozat második állomását a DKSE tehetséges úszói.

DSTV: Kovács-Seres Hunor kiválóan úszott az Európa Kupán

2024. máj. 28.

Az olaszországi Piombino városában rendezték meg a nyílt vízi úszók Európa Kupájának első fordulóját, s a rangos versenyen a DKSE tehetséges úszója, Kovács-Seres Hunor is megmérette magát. A fiatal tehetség végül mindössze néhány másodpercre a felnőttek mögött az előkelő 20. helyen ért célba. Hangkép.

Remekeltek birkózóink az országos bajnokságokon

Aranyéremmel, több dobogós és pontszerző helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak versenyzői a korosztályos bajnokságok küzdelmeit május 25-én és 26-án.

Véget ért az ifik szezonja

2024. máj. 27.

Hetedik helyen végzett az ifjúsági bajnokság nyolcas döntőjében a DFVE leány vízilabda csapata a mögöttünk hagyott hétvégén.

Győri vereséggel zárta a szezont a DKKA

A félidők hajrájában sokkal jobban koncentrált az ETO, mely 40-25-ös győzelmet aratott a DKKA női kézilabdázói ellen a bajnokság utolsó fordulójában.

Vereség és búcsú az NB III-tól

2024. máj. 26.

Simán kikapott a Pécs elleni hazai szezonzárón, így kiesett az NB III-ból a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.