Kedvező csoportban a válogatott

doszerk - 2022. április 1. 12:30

A magyar férfi kézilabda-válogatott Svájccal, Litvániával és Georgiával került azonos csoportba a 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorozatában.

Főoldali és belső kép: MTI/Kovács Tamás

A magyarok az első kalapban szerepeltek a csütörtöki, berlini sorsoláson, a svájciakat a másodikból, a litvánokat a harmadikból, Georgiát pedig a negyedik kalapból kapták. Az októberben kezdődő selejtezősorozatban 32 csapat küzd majd húsz helyért, ugyanis a házigazda Németország, valamint az idei tornán dobogós Svédország, Spanyolország és Dánia automatikusan tagja a mezőnynek. Mind a nyolc - négycsapatos - selejtezőcsoportból az első két helyezett jut ki az kontinenstornára, amelyen ott lesz a négy legjobb harmadik is.

Az Európa-bajnokság mérkőzéseit Düsseldorfban, Kölnben, Berlinben, Hamburgban, Mannheimben és Münchenben rendezik 2024. január 10-28. között. A következő lesz a 16. férfi Európa-bajnokság, és a harmadik, amelyet 24 csapat részvételével rendeznek meg. A magyarok eddig 13 alkalommal szerepeltek a mezőnyben, legjobb eredményük az 1998-as hatodik hely, a legrosszabb pedig az idei, részben hazai rendezésű tornán elért 15. helyezés.

2024. máj. 01.

Szerencsére vannak olyan rendezvények a városban amelyek sikerrel újjászülettek a koronavírus-járvány után. Ilyen volt a Vasvári iskola jótékony célú sportbálja múlt pénteken – a remélt bevételek az iskola fejlesztését, s ezzel együtt a gyerekek fejlődését szolgálták. Hangkép.

Fényes maratoni érmek az évadnyitóról

Összesen hét dobogós helyezéssel, az összesített éremtábla ötödik helyével zárták kaposvári versenyüket a DKSE kajak-kenu szakosztályának ifjú versenyzői.

Eb-indulást ért a bajnoki arany

2024. ápr. 30.

Minden ellenfelét magabiztosan legyőzve szerzett aranyérmet az abonyi U17-es bajnokságon Pupp Viktória, a DKSE tehetséges birkózója.

Torna Eb: edzettek a lányok Riminiben

Túl van első, átmozgató edzésén a Székely Zója, Mayer Gréta, Makai Lilla, Szilágyi Nikolett, Péter Sára összeállítású magyar tornász válogatott.

Értékes döntetlen a felnőttek között

2024. ápr. 29.

Fordulatos csatában ért el 25-25-ös döntetlent a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U21-es csapata a Tököl vendégeként az NB II-es felnőtt bajnokságban.

Nyolc között az ifik

A Polo SC ellen aratott magabiztos, tizenegy gólos győzelemmel jutott be a rájátszásba a DFVE ifjúsági leány vízilabda csapata.

Megérdemelt DFC-siker

Két súlyos sérülés és egy kiállítás ellenére is kétgólos győzelemnek örülhetett a Mohács elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.