Úszás: Takács Krisztián "A" szintje

spigott - 2015. április 6. 11:53

Három aranyéremmel, valamint egy olimpiai "A" szintet érő időeredménnyel zárták a Dunaferr-DVSI versenyzői az eindhoveni holland nyílt úszó bajnokságot.

Eindhovenben, a holland nyílt bajnokságon vettek részt hétvégén a Dunaferr-DVSI színeiben versenyző úszók, akik közül Balog Gáborért és Takács Krisztiánért szoríthattunk azért, hogy sikerüljön megúszniuk a 2016-os riói játékokra szóló olimpiai "A" szintet.

A dunaújvárosi versenyzők közül Balog Gábor 50, 100, illetve 200 háton volt érdekelt, s ahogy reméltük, ismét kiváló eredményekkel örvendeztette meg az érte szurkolókat. A Dunaferr-DVSI versenyzője a legrövidebb számban a második helyen végzett, míg 100 és 200 háton senki sem volt jobb nála a mezőnyben, így végül két aranyéremmel, s egy ezüsttel zárta a rangos megméretést úgy, hogy utóbbi két számban az olimpiai "B" szintet sikerült megúsznia.

Takács Krisztián fő számában, 50 gyorson számított komoly esélyesnek, s ehhez méltó versenyzéssel nyerte meg a viadalt, ráadásul úgy, hogy már az elődöntőben sikerült megúsznia az olimpiai "A" szintet. Krisztián a 100 méteres gyorsúszásban is kitett magáért, s ugyan nem ez fő száma, ötödik helye, s az ezzel járó olimpiai B" szint szintén remek eredménynek számított tőle.

Győri szezonzáró vár a Kohászra

2024. máj. 25.

A bajnoki ezüstérmes Győr otthonában fejezi be a 2023/2024-es szezon küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese vasárnap este.

A címvédő nyerte a rangadón

2024. máj. 24.

Szoros csatában elért 3-2-es győzelemmel őrizte meg első helyét az ST Solar osztály tabelláján a címvédő Karmacsi Autó FC együttese.

Tizenkét vármegyei érem a diákolimpiáról

Remekül szerepeltek a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a Lakitelken megrendezett országos diákolimpiai fináléban.

Három nagydöntő az Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokságon

2024. máj. 23.

Bár a dobogóra ezúttal nem fértek fel, így is jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett Outrigger Magyar Bajnokságon.

Testvérpárral erősített a DAB

Sági Martin a Budapest Jégkorong Akadémiától, míg testvére, Sági Máté az Újpest csapatától érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.

Maratoni érmek Győrből

2024. máj. 22.

Négy dobogós helyezéssel, az összesített éremtábla tizenharmadik helyén fejezték be a Maraton Magyar Bajnokság küzdelmeit a DKSE ifjú kajak-kenusai.

Megvédte címét Nyikos Veronika az U20-asok között

Kiválóan szerepeltek, két éremnek is örülhettek a DKSE birkózói az U20-as kötöttfogású és női országos bajnokságon.