Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Folytatódik a párás, borús, de viszonylag enyhe idő

Mozaik
időjárás
előrejelzés
köpönyeg.hu

facebook megosztás

Öcaline - 2025. dec. 15., 10:00

Változatlanul a szürke szín dominálja a következő napok időjárását, szomorít a szívünkön a DO meteorológiai szakértője. Lényegében egész héten borús, párás, helyenként tartósan ködös napokra készülhetünk. A fehér karácsony ábrándjának is lőttek!

"Szürke, borús, ködös" – nem túl vidám kilátásokkal jellemezte szokásos hétindító prognózisának elején az előttünk álló időszakot Krausz Mikes Miklós. A Köpönyeg.hu szerkesztője szerint ma is párás idő ígérkezik, egyes tájakon egész nap megmaradó ködfoltokkal. Elszórtan gyenge szitálás is előfordulhat. A déli irányú légmozgás alig lesz érezhető, a hajnali fagypont körüli értékek után sem számíthatunk banánérlelő melegre – nap közben nagyjából 5 fok várható.

A folytatás hasonló mutatókkal kecsegtet a friss modellek szerint, kedden is párás, borús idő lesz, helyenként köddel. Az Alföldön ugyanakkor átmenetileg szakadozhat a ködfelhőzet, így rövid időre a nap is megmutatkozhat. A délkeleti-keleti szél csak elszórtan élénkül meg, a csúcshőmérséklet továbbra is 5 fok körül alakul, az északi hegyes-völgyes vidékek lakóit ráadásul szitálás és gyenge eső is szomoríthatja.

Borult, párás időre számíthatunk szerdán is, igaz, időnként már felszakadhat a hidegpárna. Gyenge szitálás, helyenként kisebb eső bárhol kialakulhat, ráadásul icipici enyhülés is várható: a hajnali csípős időszak után nap közben 7-9 fokos csúcsok is lehetnek.

A középtávú előrejelzések specialistája szerint a hét közepén is folytatódik a szürke, párás idő – igaz, csütörtökön néhol kisüthet a nap. Gyenge eső, vagy szitálás bárhol előfordulhat, a hőmérséklet visszaáll az 5-6 fok körüli értékekre. Többnyire erősen felhős, borongós, párás idő valószínű pénteken is – elszórtan csepergő eső, néhol kisebb csapadék is kialakulhat. A keleties szél mérsékelt marad, ám délutánra 7-10 fok körüli értékig emelkedik a hőmérséklet.

A hét végén is folytatódik a szürke, borús, párás, helyenként tartósan ködös idő – 5-6 fokos csúcsokkal –, ráadásul ha kicsit messzebb tekintünk, szomorúan konstatálhatjuk, hogy az ünnepnapokon sem várható érdemi változás: vagyis a fehér karácsony esélye nagyon-nagyon pici.

Szürke hét lesz – viszont újabb tökéletes alkalom a bekuckózásra!

(Fotó: Így látjuk MI! – Simon István képe)

A rovat további hírei: Mozaik

Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

2026. feb. 02.

A hét közepétől 10 fok feletti értékek is lehetnek a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. Addig viszont egymást érik a csapadékzónák is, közlekedők, figyelem, még napokig kitart a csúszós pálya! És a hét vége is esőt hozhat.
 

Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

2026. feb. 01.

Új sorozatot kezdünk, ráadásul egy nagyon aktuális témával/helyszínnel durrantjuk be a közösségépítők gépezetét. Az elmaradhatatlan és igen-igen aktív téli etetés persze csak remek ürügy – de ne szaladjunk ennyire előre! (És nézzék, nézzétek meg a felhívást is!)

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

2026. feb. 01.

Egyedi stílusával várt ismerté az online térben Szabó Dániel, vagy ahogyan a legtöbben ismerik, Híresember Nil, idézi fel a DSTV összegzése. Sajátosan szabadszájú óráival nemcsak a közösségi médiában hódít – nemrégiben az MMK-ban tartott vidám fejtágítót. Hangkép.

Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

2026. jan. 31.

Lakodalmas zene, ingyenes kolbász- és pálinkakóstoló már biztosan lesz a XIV. alkalommal megrendezett Kolbásztöltő Fesztiválon a felújított Mondbach-kúria udvarán február 14-én, szombaton.

DSTV: régi ismerőst fogadtak

2026. jan. 30.

A beszámoló már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Jószolgálati Otthon új kezdeményezéséről. A hónap vendége sorozat keretében Kecskés Rózsa tartott mesefoglalkozást a gondozottaknak a közelmúltban. Vastaps, örömkönnyek, hangkép.

Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

2026. jan. 29.

A tél idén nemcsak a havat hozta magával, hanem egy rég nem tapasztalt élménnyel is megajándékozta a városlakókat: a tartós mínuszoknak köszönhetően a múlt hét második felére a Szalki-sziget szabadstrand felőli oldalán olyan vastagra fagyott a jég, ami alkalmassá vált a korcsolyázásra is.  De ez már a múlt! 

ESG adatszolgáltatás: új kihívások a vállalatok számára

2026. jan. 29.

Az ESG (Environmental, Social, Governance) keretrendszer, vagyis a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási tényezők egyre hangsúlyosabban jelen vannak a hazai vállalkozások működésében. Ennek kapcsán az SZTFH (Szabályozó Testület Felügyeleti Hatóság) által összeállított kérdőív kulcsfontosságú szerepet tölt be az ESG-vel kapcsolatos adatszolgáltatás terén. Milyen adatokat várnak a cégektől, és hogyan részesülhetnek előnyben azok, akik időben felkészülnek? (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. A Hóvirág Kupáért fociztak

  2. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  5. DSTV: az éremművészet atyja

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő