Főiskola: még több képzéssel - újra
A DO hasábjain is megénekelt tanévnyitóval sem ért véget a felvételi időszak a Dunaújvárosi Főiskolán: a nappali tagozaton ugyan ma megkezdődött a szemeszter, de még ebben a hónapban kezdődnek az intézmény szakirányú továbbképzései is – jelentkezni egészen szeptember 15-ig lehet. Részletek itt!
Az elmúlt években egyre népszerűbbé és keresetté váltak – már csak a flexibilitáson alapuló munkaerőpiaci vonatkozások miatt is – a Dunaújvárosi Főiskola szakirányú továbbképzései. Az intézmény a most kezdődő szemeszterben is kurzusok egész sorát indítja, áll a DO-hoz eljuttatott tájékoztatóban.
Míg a nappali és levelező tagozaton éppen ma kezdődött a szorgalmi időszak, a szakirányú továbbképzések még mindig csalogatják a növendékeket: az eddig rendelkezésre álló adatok alapján a minőségirányítási szakmérnök és a pedagógiai szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzés indítása már biztos, igaz, e képzésekre még várnak jelentkezőket. A további jelentkezések függvényében további három képzés kezdődhet a főiskolán. A hegesztőtechnológus, a gépészeti karbantartó és az ipari környezeti szakmérnök szakirányú továbbképzésen tanulni vágyók jelentkezése egy héten át, egészen pontosan szeptember 15-ig tart, a felvettek pontos száma csak ezt követően realizálódik.
A rovat további hírei: Oktatás
DSTV: ünnepelt a Bóbita Tagóvoda
2025. okt. 13.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy zenés-verses gyermekműsorral ünnepelte fennállása negyvenedik évfordulóját a Bóbita Tagóvoda a napokban. A remek hangulatú rendezvényre nagyon készült az ovi közössége. Hangkép.
DSTV: mindent a gyerekekért
2025. okt. 05.
A gyermekek fejlődése nem csak az iskolai tananyagon és az ott nyújtott teljesítményen múlik, derül ki a DSTV összegzéséből. A segítő tevékenységek javíthatják a gyerekek tanulási készségeit – városunkban is új lehetőség nyílt a nebulók számára. Hangkép.
DSTV: évnyitó a "magdásoknál"
2025. szep. 06.
Sok gyermek élete változott meg szeptember 1-jén az iskolakezdéssel, derül ki a DSTV összeállításából. Nem volt ez másképp a BIROK Szabó Magda Tagintézményében sem – az iskola felkészült az új tanév kihívásaira. Hangkép.
DSTV: iskolakezdésre tanárportré
2025. szep. 01.
Fiatal pedagógus portréjával folytatódott a DSTV sorozata. Az idei tanév első napjára időzítve Illés Nóra, a Vasvári iskola munkatársa beszél hivatása szépségeiről és kihívásairól, a gyerekek és a közösség kínálta különleges miliőről. Hangkép.
Tiszta lappal – újrakezdőket is vár a Kálvin gimnázium
2025. aug. 21.
A lehetőségről már írtunk, most itt a kapcsolódó hirdetés: a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola szeptember 1-jéig várja azokat a 16-99 éves jelentkezőket, akik elkezdeni, újrakezdeni vagy folytatni szeretnék középiskolai tanulmányaikat. (X)
Esti iskola délelőtt? Igen, már ilyen is van!
2025. aug. 16.
Városunkban úttörő rendszerben szervezi meg egyik esti munkarendű osztályát a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola: a 11. évfolyamon 9-14 óra között tanítanak. A kezdeményezés hátteréről Gyurkity Katalin, az intézmény pedagógiai igazgatója beszélt.
DSTV: nem csak tanár
2025. aug. 13.
Folytatódik a DSTV sorozata a városban népszerű pedagógusok bemutatásáról. Ezúttal Lászlóné Durecz Andrea, a Móricz iskola tanára sokrétű, a diákok környezeti nevelése terén is jelentős eredményeket elért pályáját összegzik. Hangkép.