Dunaújváros Hetilap

Tűzoltók: épül a tornapálya

doszerk - 2014. november 13. 11:35

A dunaújvárosi erdei tornapálya újraélesztését követően újabb feladatot vállalt fel Orosz Csaba tűzoltó alezredes, tűzoltóparancsnok. Ezúttal a laktanya udvarán épült egy szabadtéri "edzőterem", mely a helyi tűzoltók áldozatos munkájának köszönhetően készült el.

Az erdei kör felújításában számos hivatásos tűzoltó is feladatot vállalt. Ebben az időszakban fogalmazódott meg a gondolat, hogy a laktanya udvarán is szívesen látnának szabadtéri tornaelemeket. A tűzoltó hivatás és a jó fizikai kondíció elválaszthatatlan fogalmak, amely állítás nem szorul részletes magyarázatra.

A nap bármely percében készen kell állniuk arra, hogy tudásuk és erőnlétük legjavát adják embertársaik érdekben.
A szándékot most is, mint jó ügyek esetében számtalanszor a dunaújvárosi tűzoltóparancsnok karolta fel. A tűzoltók saját maguk is hozzájárultak a költségekhez, de gazdasági társaságok jelentős segítségére is szükség volt a megvalósításhoz. Ennek keretében jutottak hozzá a tornaelemekhez, a homokhoz, a betonhoz, a gumilapokhoz és a festékhez is.

Lelkes csapat! (képek: dunaújvárosi tűzoltók)

Az építési feladatokat a tűzoltók vállalták magukra. Jó hangulatban, összefogva, probléma esetén a megoldásra törekedve dolgoztak. A lelkes csapat befejezte a tornapálya építését, a képeken látható módon már csak a festés maradt hátra. A fém részek természetesen tűzoltóautó pirosak lesznek.

 

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.