A miskároló ex-asszisztens esete - vádemelés lett belőle

Brousil Csaba - 2015. január 21. 13:43

Engedély nélkül hajtott végre Dunaújvárosban műtéti beavatkozást egy macskán az állatorvos korábbi asszisztense.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya folytatott nyomozást állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 48 éves ráckeresztúri nő ellen.

Az asszonyt azzal gyanúsítják a nyomozók, hogy 2013 decemberében ivartalanítás céljából magával vitte a sértett "Mici" nevű macskáját és megműtötte, annak ellenére, hogy a beavatkozás elvégzéséhez nem rendelkezett szakirányú végzettséggel. Az állat a műtétet követően rosszul lett és életét csak az időben elvégzett szakszerű orvosi ellátás mentette meg.

A dunaújvárosi nyomozók megállapították, hogy a sértett azért bízta rá a macskát a gyanúsítottra, mert elhitette vele, hogy házikedvencüket a körzeti állatorvos fogja megműteni, akinek az asszisztense volt. Arról azonban hallgatott, hogy ő maga már jó ideje nem áll a doktornő alkalmazásában és a macskán ő akarja elvégezni a beavatkozást.

A beszerzett bizonyítékok alapján a macska a szakszerűtlen ellátás következtében maradandó egészségkárosodást szenvedett, a rajta elvégzett műtét különös szenvedést okozott.

”Mici” kínzása ügyében a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a napokban befejezte a nyomozást és az iratokat vádemelési javaslattal küldte meg az illetékes ügyészségnek.

A rovat további hírei: Sziréna

Baleset és teljes útzár a 62-es főúton

Baleset és teljes útzár a 62-es főúton

2025. jún. 30.

A főút Dunaújváros felé vezető szakaszánál történt közúti közlekedési baleset – egy teherautó és három személykocsi ütközött kora délután. Gyorshír.

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

2025. jún. 26.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján döntött – péntekig biztosan él a legmagasabb szintű figyelmeztetés az extrém hőség miatt.

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

2025. jún. 25.

Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe mától. Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Továbbá a parlag-, tarló- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban. Felhívás.

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

2025. jún. 24.

Harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan – a riasztás ezúttal csütörtökön éjfélig érvényes. Felhívás és tipptár a hajtás után!

Tűz ütött ki a város külterületén

Tűz ütött ki a város külterületén

2025. jún. 21.

Aljnövényzet, fű, száraz gaz és bozótos ég Dunaújváros külterületén, derült ki a katasztrófavédelem gyorsjelentéséből.

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

2025. jún. 15.

Ahogy ígérték, az időjárás gonosz tréfája miatt elmaradt Rendvédelmi Nap felvonulását is megtartják – azt eseményre kedden várják az érdeklődőket! Itt a tételes/térképes tervezet!

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

2025. jún. 13.

Túlárazással jutott pályázati pénzhez, 3,6 milliárd forint kárt okozott az a férfi, akinek a Fejér Vármegyei Főügyészség indítványozta a letartóztatását minősített költségvetési csalás bűntette és további bűncselekmények miatt. Az ügyben dunaújvárosi cég is érintett, értesült a DO.