Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 02. Ábel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Orbán Viktor Dunaújvárosba jön

Közélet
Cserna Gábor
Dunaújváros
Orbán Viktor
fejlesztés
sajtótájékoztató
polgármester

facebook megosztás

Molnár Emese - 2015. jan. 29., 17:32

Olyan kormánydöntés született, amely városunkat is érinti. A főbb kérdésekről Cserna Gábor, a helyi Fidesz elnöke tartott sajtótájékoztatót, melynek keretein belül az is kiderült, hogy Orbán Viktor miniszterelnök városunkba is ellátogat.

A kormány ezen döntéseinek városunkat is érintő vonatkozásairól és azok részleteiről tartott sajtótájékoztatót Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetének elnöke.

– A kormány elfogadott egy olyan ütemtervet, amely uniós források felhasználásra vonatkozik. Ezek kiemelten érintik a megyei jogú városokat. Olyan fejlesztési, nagyszabású beruházásokat jelenthet ez számunka, mint például a belvárosi rehabilitáció, vagy éppen a Római városrész megújulása – kezdte Cserna Gábor.

Cserna Gábor azt is hozzátette, Orbán Viktor miniszterelnök látogatást tesz mind a huszonhárom megyei jogú városban, hogy egyeztessen a vezetőkkel, milyen céljaik, igényeik, elképzeléseik vannak a fejlesztésekkel kapcsolatban, mire kívánják felhasználni a forrásokat. Mint mondta, több elképzelésük is van. Az egyik, hogy a folytatnák a belváros megújulását, a Városháza tértől a Barátság városrész felé. Szeretnének a Római városrész szociális városrehabilitációjához hasonló beruházást, amely nagy valószínűséggel a Dózsa II. városrészben valósulhatna meg. Ezeknél kisebb nagyságrendű, de a város szempontjából fontosabb megújulás lehet a Kádár-völgyben lévő állatsimogató (erre külön pályázat is van), illetve a Magyar úton található kovács műhely, amely része lehet a Monbach kúria megújulásának is. A pártelnök hangsúlyozta, a kis- és középvállalkozások támogatását is tartalmazza a költségvetés. A részletekről, hogy pontosan milyen forrásokból, milyen területen valósulhatnak meg fejlesztések, pár héten belül kiderülhet.

Még tárgyalás kérdése az, hogyan történjen majd az egészségügy átalakítása. Ezzel kapcsolatban Cserna Gábor hangsúlyozta, a szerzett jogokat meg kell őrizni térségi feladatokat is ellátó kórházunknak. Kiemelt  intézménynek számít, az átalakításánál figyelembe veszik többek között, hogy megyei jogú város vagyunk, ipari létesítmények működnek, híddal, autópályával rendelkezünk, taval ypedig négymilliárd forintból épült meg az új műtőblokk.

Kormánydöntés született a gyermekek étkeztetéséről is.

– Dunaújvárosban nem újkeletű dolog, hiszen minden évben pályázat útján biztosítjuk az ingyenes nyári közétkezetést a rászoruló gyerekeknek. A kormány most három milliárd forint többlettámogatást kíván felhasználni, hogy többször is biztosíthassuk az étkeztetést gyerekeknek, nagycsaládosoknak – vázolta Cserna Gábor.

A lakáshitelesek megsegítését szolgálja az úgynevezett lakás-cafetéria rendszer létrehozása. Ez mintegy hétszázezer hitelesnek jelent segítséget, amely a munkáltatótól igényelhető, mint például az Erzsébet utalvány.

Mintegy három milliárd forintot fordítanak idén a Nemzeti Tehetségprogramra, amely elsősorban a nehéz sorsú, de tehetséges középiskolások támogatását szolgálja. 

Cserrna Gábor a sajtótájékoztató végén azt is elmondta, építő jellegű tárgyalásokat folytatnak a vasmű vezetésével, de ennek részleteiről majd dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő fog beszámolni.

A rovat további hírei: Közélet

A szilveszteri petárda helyett költsön idén újra kutyatápra!

2025. dec. 28.

Idén is töretlen lendülettel folytatódik a "Kutyatápot vegyél, ne petárdát!" adománygyűjtő akciósorozat, amelynek részeként az Önkormányzati Ebrendészeti Telep lakóinak gyűjtenek eleséget. Kálló Gergely és Barta Endre közösen, még 2019-ben indították útjára a közösségi kezdeményezést.

Munkarendváltozás a Polgármesteri Hivatalban

2025. dec. 27.

Az önkormányzat hivatalos weboldalán látott napvilágot az igazgatási szünet alatt érvényes ügyfélfogadási rend. Az igazgatási szünet miatt az anyakönyvi ügyelet kivételével január 5-ig szünetel az ügyfélfogadás.

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

2025. dec. 26.

Az ünnepi beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV terjedelmes összeállítása arról, hogy újra sikerrel ért véget a DO/DSTV műhelyének ajándékgyűjtő akciója. A közösségi kezdeményezés ráadásul új pillérrel egészült ki! Karácsonyi hangkép.

Szép gesztus a szenteste előtt

2025. dec. 25.

Nemes hagyományt folytatott Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba, a közbiztonsági bizottság elnöke: szenteste délelőttjén karácsonyi ebéddel lepték meg azokat, akik az ünnepi időszakban is a városlakókért dolgoznak.

"A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

2025. dec. 24.

"Karácsony legfőbb üzenetei a szeretet és az összetartozás – ezek az értékek vezessenek bennünket döntéseinkben és mindennapjainkban." Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjét olvashatják az alábbiakban.

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

  2. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  3. Érden kezdi az évet a DAB

  4. DSTV: mozgalmas év a papírmúzeumban

  5. Szilveszter a Városháza téren (galéria)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

DSTV: sűrű éve volt a DLSZ-nek

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas év a papírmúzeumban

DSTV: mozgalmas év a papírmúzeumban

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes évet zártak az úszók

DSTV: eredményes évet zártak az úszók

Top hírek

  1. Szilveszter a Városháza téren (galéria)

  2. Családi ház gyulladt ki Nagyvenyimen

  3. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  4. BÚÉK 2026: szilveszteri parti csalogat a Városháza téren!

  5. Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő