Ki nyerné most a választást?
Csaknem kétharmados többséget szereznének a kormánypártok egy most vasárnap esedékes parlamenti választáson - derül ki a Nézőpont Intézet legutóbbi közvélemény-kutatására épülő mandátumbecslésből, amelyet a szervezet hétfőn juttatott el az MTI-hez.
A mandátumbecslést a február 4-én publikált közvélemény-kutatása alapján készítette a Nézőpont Intézet, és a potenciális pártpreferencia-adatokat vették alapul.
Felidézték, hogy a január 24. és 26. között, ezer ember megkérdezésével készült reprezentatív felmérésük szerint a Fidesz-KDNP 40, az MSZP 12, a DK 6, az Együtt 4, az LMP 8, a Jobbik pedig 27 százalékos potenciális táborral rendelkezett.
Erre építve a Fidesz-KDNP 123 mandátumot szerezne - vagyis a parlamenti helyek közel kétharmadát -, ami továbbra is stabil, erős többséget biztosítana a kormánypárti szövetségnek. Egy most vasárnap esedékes parlamenti választáson a Jobbik 38 helyet szerezne, az MSZP, a DK, valamint az Együtt közösen 29 helyet, az LMP pedig 9 mandátumra számíthatna - olvasható a Nézőpont Intézet közleményében.
Forrás,fotó:MTI
A rovat további hírei: Közélet
Mezőföldvíz: látható, de nem veszélyes a víztorony dőlése
2025. dec. 12.
Tételes tájékoztatással szolgált a Martinovics utcai víztorony szabad szemmel is látható dőléséről a Mezőföldvíz Kft. – a közleményt a téma érzékenységére tekintettel betűhíven közöljük!
Sokszáz fiatal mozizott ingyen a Kultikban
2025. dec. 12.
A Kultik Mozi idén is folytatta az egyik legszebb hagyományát az önkormányzat és az Útkeresés Segítő Szolgálat közreműködésével. Csütörtök délután sokszáz gyerkőc láthatta a „Lilo és Stitch – A csillagkutya” című mesét – az élményt pedig újfent pattogatott kukorica és üdítő tette teljessé.
Karácsonyi díszben pompázik a körforgó
2025. dec. 12.
Városunk egyik legforgalmasabb körforgóját évek óta a Pannon Oktatási Központ és Magángimnázium közössége díszíti fel karácsony közeledtével – idén is csodás látványt nyújt a közlekedőknek. A körzetszépítést Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is megköszönte az iskolának.
Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen
2025. dec. 11.
Az esztendő utolsó tervezett ülését tartotta városunk közgyűlése most csütörtökön délelőtt. A fontos döntések előtt ünnepélyes keretek között adta át Pintér Tamás polgármester a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat.
Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést
2025. dec. 11.
Kitűnő sebészt díjaztak, dr. Al-Sheraji Mohamed vette át az egészségügyi szféra legrangosabb önkormányzati elismerését. A "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat Pintér Tamás polgármester adta át az ünnepi közgyűlés előtt a több évtizede a pályán dolgozó sebésznek a Városházán ma délelőtt.
Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok
2025. dec. 11.
A közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt tragédia – a gyermekeink életét vigyázó „angyalkákat” köszöntötte Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester.
Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában
2025. dec. 10.
Az élhető jövőért most kell cselekedni – szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő. A PET Kupa Egyesület célja, hogy megismertessék a gyerekekkel az újrahasznosításban rejlő csodákat, egyúttal tudatos hulladékgyűjtővé nevelve őket.









